Andreolli volt a Roma mentőangyala a Fulham otthonában

2009.10.22. 23:16
Az Európa-liga E-csoportjának harmadik fordulójában a Fulham 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Romával, amely a 78. percben tizenegyest rontott, az egyenlítő gólt pedig a 93. percben szerezte. Gera Zoltán végig a pályán volt a londoni csapatban. A D-csoportban Dárdai Pál a kispadról nézte végig, hogy csapata, a Hertha hazai pályán 1–0-s vereséget szenved a Heerenveentől.

Sokáig úgy nézett ki, hogy a Fulham ezzel a góllal megszerzi a győzelmet a Roma ellen (Fotó: Reuters)

A Roma a sérült Francesco Totti nélkül látogatott a Fulhamhez, amely Danny Murphy személyében ugyancsak nélkülözte csapatkapitányát s egyben játékmesterét. A hazaiaknál kezdőként kapott lehetőséget Gera Zoltán, aki a 3. percben majdnem gólpasszt jegyezhetett, de az általa helyzetbe hozott Jonathan Greening lövését Doni szögletre tudta ütni.

Az első fél órát a londoni csapat uralta, és a 24. percben pedig a norvég Brede Hangeland góljával a vezetést is megszerezte. A védő a honfitársa, Björn Helge Riise által elvégzett szöglet után fejelt a hálóba.

A szünet után a Roma ugyan válaszolni tudott, ám Daniele De Rossi hiába volt eredményes, les miatt érvénytelenítették a találatát.

A 77. percben fordulatot vehetett volna a mérkőzés, ugyanis az idősebbik Riisét, a Romát erősítő John Arnét szabálytalanul szerelte Stephen Kelly, aki piros lapot kapott, a vendégek pedig tizenegyest. A labda mögé a francia Jérémy Menez állt, de lövését védte Mark Schwarzer.

Az olasz gárda mégis ponttal távozott, ugyanis a 93. percben egy szögletet követően Marco Andreolli elé került a labda, amelyet a fiatal védő a léc alá vágott, így 1–1 lett a vége.

A Basel Alexander két találatával 2–0-ra nyert Szófiában a CSZKA ellen, így a Roma továbbra sem áll továbbjutást érő helyen.

Dárdai Pál végig a cserepadon ült, így nem volt részese a Hertha vereségének, amelyet a német gárda hazai pályán szenvedett el a holland Heerenveentől, így továbbra is a D-csoport utolsó helyén áll.

Az Európa-liga harmadik fordulójában a C-csoportban az egypontos Celtic a hárompontos Hamburgot fogadta. A nem túl színvonalas első félidőben nem esett gól a Celtic Parkban.

A második félidőben felpörögtek az események, az 53. percben Eljero Elia találta el 15 méterről a lécet, majd a 63. percben Zé Roberto készített le egy labdát Marcus Bergnek, a svéd támadó pedig 18 méterről a jobb alsó sarokba küldte a játékszert.

A folytatásban a német együttes már csak az eredmény tartására törekedett, ami sikerült is neki, és ezzel 1–0-ra legyőzte idegenben a Celticet.

Az A-csoportban Juhász Rolanddal a kezdőcsapatban az Anderlecht a Timisoara vendégeként lépett pályára. A mérkőzésen nem esett gól, Juhász végigjátszotta a találkozót.

A B-csoportban a Valenciában vendégszereplő Slavia Praha nagy meglepetésre megszerezte a vezetést a 27. percben Riste Naumov révén. A 63. percben aztán David Navarro fejes góljával egyenlítettek a hazaiak. Több gólt azonban nem sikerült szereznie a spanyol együttesnek, így meg kellett elégednie a döntetlennel.

A csoport másik mérkőzésén a Lille a Genoát fogadta, és a 38. percben Ludovik Obraniak révén megszerezte a vezetést. A második félidőben Robert Vittek és Eden Hazard is betalált, a Lille ezzel fölényes győzelmet aratott olasz riválisa fölött.

Az F-csoportban a Galatasaray hazai környezetben 4–1-es győzelmet aratott a Dinamo Bucuresti ellen, míg a Panathinaikosz egy büntetőből szerzett góllal verte meg a Sturm Graz csapatát.

EURÓPA–LIGA
A–CSOPORT, 3. FORDULÓ
Timisoara (román)–Anderlecht (belga) 0–0
Ajax (holland)–Dinamo Zagreb (horvát) 2–1 (Suárez 3. – 11–esből, Rommedahl 81., ill. Tomecak 93.)

B–CSOOPORT, 3. FORDULÓ
Valencia (spanyol)–Slavia (cseh) 1–1 (Navarro 63., ill. Naumov 27.)
Lille (francia)–Genoa (olasz) 3–0 (Obraniak 38., Vittek 63., Hazard 84.)

C–CSOPORT, 3. FORDULÓ
Celtic (skót)–Hamburg (német) 0–1 (Berg 63.)
Hapoel (izraeli)–Rapid (osztrák) 5–1 (Dober 30. – öngól, Mentesasvili 54., Sehter 59., Vermouth 69., Lala 90., ill. Hoffmann 32.)

D–CSOPORT, 3. FORDULÓ
Ventspils (lett)–Sporting (portugál) 1–2 (Laizans 64. – tizenegyesből, ill. Veloso 6., Moutinho 85.)
Hertha (német)–Heerenveen (holland) 0–1 (Losada 36.)

E–CSOPORT, 3. FORDULÓ
Fulham (angol)–Roma (olasz) 1–1 (Hangeland 24., ill. Andreolli 93.)
CSZKA Szófia (bolgár)–FC Basel (svájci) 0–2 (Frei 20., 63.)

F–CSOPORT, 3. FORDULÓ
Galatasaray (török)–Dinamo Bucuresti (román) 4–1 (Kewell 33., Nonda 42., 46., Elano 58. – tizenegyesből, ill. N'Doye 63.)
Panathinaikosz (görög)–Sturm (osztrák) 1–0 (Szalpingidisz 60. – tizenegyesből)