Úszás: Verrasztó Evelyn világcsúcsa 200 vegyesen

2009.11.06. 16:55
Világcsúccsal, 2:06.01-es idővel győzött Verrasztó Evelyn a moszkvai rövid pályás világkupa-viadalon.
Büszkén nézhet vissza: Verrasztó Evelyn szenzációs világcsúcsot úszott Moszkvában (Fotó: Meggyesi Bálint, archív)

A magyar versenyző fölényesen nyert, közel három másodperccel előzte meg az amerikai Whitney Myerst, több mint hárommal a brazil Joanna Maranhao-Melót, hatalmasat javítva eddigi egyéni rekordján (2:07.93). Sikerével Verrasztó Evelyn Cseh László mellett a második „hivatalban levő" világcsúcstartója a magyar úszósportnak. A magyar klasszis Kirsty Coventry 2008-ban, Manchesterben úszott 2:06.13-as világrekordját adta át a múltnak.

Győzött a vk-versenyen Verrasztó Dávid is, aki 4:03.45-ös idővel utasította maga mögé a mezőnyt férfi 400 vegyesen. Ez is hatalmas egyéni csúcs, Verrasztó eddigi legjobb ideje a számban a rijekai kontinensviadalon úszott 4:05.33 volt.

Mutina Ágnes 200 méter női gyorson a második helyen végzett, a svéd Sarah Sjöström előzte meg, a harmadik az orosz Darja Beljakina lett.

Nem Verrasztó Evelyné volt az egyetlen világcsúcs a versenyen: az ausztrál Marieke Guehrer 26.17 másodpercre javította az 50 női hátúszás valaha mért legjobb idejét.