Darts-vb: tovább menetel a 21 éves Josh Rock, kiejtette a 10. kiemelt Aspinallt

D. S. B.D. S. B.
2022.12.27. 15:26
Dimitri Van Den Bergh jutott elsőként a legjobb 16 közé a PDC-dartsvilágbajnokságon (Fotó: Getty Images)
A világranglistán 15. helyen álló belga Dimitri Van den Bergh jutott elsőként a legjobb 16 közé a Londonban zajló PDC-dartsvilágbajnokságon, mivel 4:1-re legyőzte a világranglista-18. lengyel Krzysztof Ratajskit. A 10. helyen kiemelt angol Nathan Aspinall rendkívül szoros mérkőzésen 4:3-ra kikapott a világranglista 47. helyén álló északír Josh Rocktól.

Dimitri Van den Bergh–Krzysztof Ratajski

A lengyel az első szettben szoros csatára késztette Van den Berghet, de a belga pontosabban kiszállózott és 3–2-re megnyerte a nyitó felvonást.

A második szett már egyértelmű Van den Bergh-fölényt hozott és a kiszállóit sem hibázta el, így 3–0-val növelte az előnyét.

Ratajski viszont a harmadik játékrészre jelentősen feljavult, s többek között egy 135-ös kiszállóval a szettet 3–0-ra nyerve szépített. A negyedik és ötödik felvonásban viszont a lengyel már nem tudta megnehezíteni a belga dolgát, aki végül 4:1-es sikerrel jutott be elsőként a legjobb 16 közé.

Pedig az átlagokat tekintve nem volt ekkora különbség a felek között, Van den Bergh 92.92-vel, Ratajski 92.38-as átlaggal zárta a meccset.

Nathan Aspinall–Josh Rock

A következő mérkőzésen a 10. kiemelt Nathan Apsinall nem kezdte túlságosan jól a mérkőzést, 21 éves ellenfele, Josh Rock (akit egyébként a világranglista 47. helyezettjeként is esélyesebbnek tartottak a fogadóirodák) az első szettben három 180-ast dobott, négyből három kiszállója is sikeres volt, ráadásul 141-ről is pontosan dobott, s az első játékrészt 3–2-re megnyerte.

A második és harmadik szettekre feljavult Aspinall játéka, mindkettőt 3–1-re behúzta, de a negyedikben Rock rögtön brékelt, 3–1-gyel egyenlített, majd az ötödik szettet 3–2-re megnyerve fordított is.

Josh Rock tovább menetel (Fotó: Getty Images)

Aspinall viszont visszajött a meccsbe, a hatodik szettben esélyt sem hagyott ellenfelének, 3–0-val ő is egyenlített, de a mindent eldöntő hetedik felvonásban az északír koncentrált jobban, s bár alacsonyabb volt az átlaga, mint Aspinallnak, pontosabb kiszállózásának köszönhetően a szettet 3–1-re behúzva 4:3-ra győzött, kiejtve ezzel a világranglista-10. Aspinallt.

Jonny Clayton–Brendan Dolan

Josh Rock szereplését pedig a 7. kiemelt Jonny Clayton ellen folytathatja, miután a walesi ötszettes meccsen az esélyeknek megfelelően felülmúlta az északír brendan Dolant.

Clayton az első három szettben jobban szállította a tömeget, és pontosabban is kiszállítózott ellenfelénél, aztán a negyedikben Dolan koncentrált jobban, így Clayton – az idei vb során először – szettet vesztett.

Ez viszont nem zavarta meg különösebben a walesit, aki az ötödik szettben egy brékváltást követően az ötödik leget egy 116-os kiszállóval lezárta a mérkőzést, s így készülhet a Rock elleni nyolcaddöntőre.

Calyton készülhet a 16 közötti mérkőzésre (Fotó: Getty Images)

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG
3. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Dimitri Van den Bergh (belga, 15., 92.92)–Krzysztof Ratajski (lengyel, 18., 92.38) 4:1
Nathan Aspinall (angol, 10., 98.19)–Josh Rock (északír, 95.92) 3:4