Futsal BL: a Barca kétgólos előnyről elveszítette a döntőt

M. D.M. D.
2021.05.03. 22:10
A zöld-fehér mezes Sporting nyerte a futsal BL-t – 2019 után másodszor (Fotó: FC Barcelona)
A Barcelona 4–3-ra kikapott a lisszaboni Sporting CP-től a futsal Bajnokok Ligája zadari (zárai) nyolcas döntőjének fináléjában, így nem tudta megvédeni a címét. A portugál sztárcsapat a legutóbbi három kiírásból a másodikat nyerte meg.

A katalán együttes a futsal BL-döntők történetének leghamarabb, 50 másodperc után szerzett találatával korán előnybe került, majd a szünetben már 2–0-ra vezetett – és Esquerdinha révén két kapufát is lőtt –, ám a Sporting a második félidőben fordított, az utolsó percekben pedig összességében eredményesen védekezett a kapus nélkül, öt a négy ellen támadó Barcával szemben, és egy gólt megőrzött az előnyéből (3–4).

A mérkőzésen Kovács Gábor személyében magyar bíró dolgozott időmérő játékvezetőként.

A 2013-as Kajrat Almati után (Dinamo Moszkva, 4–3) a Sporting a második csapat, amely kétgólos hátrányból diadalmaskodott Bajnokok Ligája-fináléban.

A lisszaboni alakulat egyébként 2017 óta négy döntőt játszott a BL-ben, s a 2019-est követően egymás után a másodikat nyerte meg.