BL: svéd bíró vezeti a Ferencváros kijevi mérkőzését

M. D.M. D.
2020.12.07. 21:35
Andreas Ekberg vezeti a keddi Dinamo Kijev–FTC BL-meccset (Fotó: AFP, archív)
A svéd Andreas Ekberg vezeti a Dinamo Kijev–Ferencváros Bajnokok Ligája-csoportmérkőzést kedden – derül ki az Európai Labdarúgó-szövetség bíróküldéséből.

A 35 éves svéd bíró – a selejtezőket is beleszámítva – összességében a 13., ebben az idényben a negyedik BL-meccsére készül, októberben az Istanbul Basaksehir–PSG (0–2), majd novemberben a Marseille–FC Porto (0–2) találkozón is ő fújta a sípot a csoportküzdelmek során.

Ekberg 2013-ban a Fehérvárnak az Európa-ligában (OFK Titograd, 2–1), 2017-ben a Budapest Honvédnak a Bajnokok Ligájában (Hapoel Beer-Seva, 1–2) vezetett nemzetközi kupameccset.

Munkáját kedden partjelzőként Mehmet Culum és Stefan Hallberg, negyedik játékvezetőként Kristoffer Karlsson segíti – mindannyian svédek –, míg a videós szobában a német Christian Dingert lesz a főnök.

A tavaszi Európa-liga-folytatásról döntő Dinamo–FTC mérkőzés kedden 21 órakor kezdődik.