Tájfutás: magyar aranyérem a hazai rendezésű szenior vb-n

MTI MTIMTI MTI
2011.07.08. 18:14
Címkék
Wengrin Ágnes aranyérmet nyert a Baranya megyében rendezett, pénteken befejeződött szenior tájékozódási futó-világbajnokságon.

A 40 éves budapesti versenyző normáltávon győzött, míg rövidtávon ezüstérmet szerzett, akárcsak a 35 éven felüliek között indult Füzy Anna. A hosszabbik távon még további két bronzérmet szereztek a magyarok Simon Ágnes és Horváth Magda révén.

A több mint egyhetes versenyen öt földrész 44 országának 3600, 35 éven felüli futója vett részt, a legidősebb induló egy 97 éves finn sportember volt.

A legtöbb, 632 futó Finnországból érkezett, Magyarországot 201-en képviselték. A résztvevők 13 korosztályban versenyeztek, mindegyikben két számban avattak bajnokot.

Összesen tíz ország nyert aranyérmet, köztük héttel a svédek szerezték a legtöbbet. A legtöbb dobogós helyezést, 19-et a finnek gyűjtötték be.

Legfrissebb hírek

Felkészülés. a Nyíregyháza kétgólós vereséget szenvedett a Wolfsbergtől

Labdarúgó NB I
6 perce

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
20 perce

Újra a németek meccsén működik közre a marokkói játékvezető

Foci vb 2026
21 perce

A potyázó Muslera elnézést kért a vb-n nyújtott teljesítménye miatt

Foci vb 2026
27 perce

Márton Richárd Eb-szintet úszott 200 pillangón

Úszás
28 perce

Triatlon-vk: szép magyar teljesítmények már az elődöntőben

Egyéb egyéni
30 perce

Az első meccs után visszalépett a címvédő a strandröplabda ob-n

Röplabda
34 perce

Argentína sötétkékben zárja az első szakaszt – a J-csoport mai mezei

Foci vb 2026
47 perce
Ezek is érdekelhetik