Tájfutás: magyar aranyérem a hazai rendezésű szenior vb-n

MTI MTIMTI MTI
2011.07.08. 18:14
Címkék
Wengrin Ágnes aranyérmet nyert a Baranya megyében rendezett, pénteken befejeződött szenior tájékozódási futó-világbajnokságon.

A 40 éves budapesti versenyző normáltávon győzött, míg rövidtávon ezüstérmet szerzett, akárcsak a 35 éven felüliek között indult Füzy Anna. A hosszabbik távon még további két bronzérmet szereztek a magyarok Simon Ágnes és Horváth Magda révén.

A több mint egyhetes versenyen öt földrész 44 országának 3600, 35 éven felüli futója vett részt, a legidősebb induló egy 97 éves finn sportember volt.

A legtöbb, 632 futó Finnországból érkezett, Magyarországot 201-en képviselték. A résztvevők 13 korosztályban versenyeztek, mindegyikben két számban avattak bajnokot.

Összesen tíz ország nyert aranyérmet, köztük héttel a svédek szerezték a legtöbbet. A legtöbb dobogós helyezést, 19-et a finnek gyűjtötték be.

Legfrissebb hírek

Még hihetetlenebb most ez a fotó Yamalról és Messiről

Foci vb 2026
1 órája

Messi: Mondhatnak bármit, semmit nem adnak nekünk ingyen

Foci vb 2026
1 órája

Újabb különleges rekord birtokosa a Zöld-foki szigetek

Foci vb 2026
2 órája

Messi ötödször kapta meg a meccs legjobbjának járó elismerést ezen a vb-n

Foci vb 2026
2 órája

Törölnie kellett az Enzo Fernández gólját ünneplő posztot a Chelsea-nek

Foci vb 2026
2 órája

Háborúzás, ütés, molinós üzengetés után jó látni Messi és Kane közös fotóját

Foci vb 2026
2 órája

Különleges molinóval ünnepelve üzentek az argentinok Anglia legyőzése után

Foci vb 2026
3 órája

Zsinórban harmadszor is „matracos” vb-döntőt rendeznek...

Foci vb 2026
3 órája
Ezek is érdekelhetik