Atlétika: „Nagyon szép lesz” – Kozák Luca és Baji Balázs az új stadionban

2022.12.04. 12:25
Címkék
A Csisztu Sport Cast a jövő évi, budapesti atlétikai világbajnokság helyszínén járt, két gátfutó, az Eb-ezüstérmes Kozák Luca és a már visszavonult, Eb-2. és vb-3. Baji Balázs beszélgetett Csisztu Zsuzsával.


„Ez az első bepillantásom ebbe a stadionba, nagyon izgatott voltam és nagyon tetszik. Látszik, hogy nagyon szép lesz, ha elkészül, jó hangulat lesz itt” – mondta a Csisztu Sport Castban az épülő budapesti atlétikai stadionban az Eb-ezüstérmes gátfutó, Kozák Luca.

„Sportolóként akkor érkeztem meg az atlétikai létesítményekbe, amikor azok már fel voltak díszítve, tele voltak emberrel, zsongott a világbajnokságok, nagy versenyek hangulatától. A nemzeti atlétikai központnak pedig gyakorlatilag a megszületését napról napra végigkövethettem – fogalmazott a jövő évi atlétikai világbajnokság szervezőbizottságában dolgozó Baji Balázs. – Már most is jó hangulata van, de alig várom, hogy elkészüljön. Helyükre kerültek a székek és a mobil lelátó, amit a felső karéjban körbe láthatunk, ami a világbajnokság idejére van felépítve, utána ez vissza lesz bontva és ott lesz egy közösségi tér, ahol futókörök lesznek és az a karéj meg lesz nyitva az embereknek teljesen szabadon, a belső rész pedig nyilván az atlétáké lesz. Nekem még a gumiborítás hiányzik, de ez is gyakorlatilag itt van körülöttünk felgöngyölve, hamarosan elnyeri a végső helyét, akkor lesz majd igazán atlétikaistadion-hangulata.”

A teljes beszélgetés az alábbi videóban tekinthető meg.

Legfrissebb hírek

Lehetséges, hogy műteni kell Böde Dánielt – sajtóhír

Labdarúgó NB I
5 órája

Mellékfoglalkozás – Mohay Gábor publicisztikája

Minden más foci
5 órája

Vasárnapi sportműsor: NB I, NB II; Milák Kristóf és Kós Hubert Eb-döntőben úszik

Birkózás
6 órája

Meglátogattuk Szalai Józsefet, aki szórja a gólokat Pakson; Megakadtak a tárgyalások a Videoton Fehérvár FC értékesítéséről

E-újság
6 órája

Mindhárom élvonalbeli csapat továbbjutott szombaton az Olasz Kupában

Olasz labdarúgás
6 órája

Atlétikai Eb: hatodik lett a női 4x100-as magyar váltó a döntőben!

Atlétika
6 órája

Szélesi Zoltán: A kapott gólnál sajnos a saját dolgunkat nehezítettük meg

Labdarúgó NB I
6 órája

Bánusz döntetlennel, Dudin és az Európa-bajnok Blübaum is győzelemmel kezdett a rangos nagykanizsai sakktornán

Egyéb egyéni
7 órája