PL: Saka két gólpasszt adott, simán nyert és újra élre állt az Arsenal

2022.09.18. 14:55
Vieira és Jesus betalált, Saka két gólpasszt is kiosztott (Fotó: AFP)
Az Arsenal 3–0-ra legyőzte idegenben a Brentfordot az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel újra a tabella élére állt.

II. Erzsébet királynő múlt heti halála miatt az Arsenal legutóbbi két mérkőzése (egy a bajnokságban, egy az Európa-ligában) elmaradt, de a Brentford elleni PL-meccset már megrendezték. Sokáig nem volt kérdés, melyik csapat gyűjti be a három pontot, az Arsenal játékosai ugyanis erődemonstrációt tartottak.

A 17. percben a vendégek 21 éves francia védője, William Saliba volt eredményes, majd szűk 10 perccel később Granit Xhaka parádés beívelése után Gabriel Jesus bólintott a kapuba. A második félidő elején aztán Bukayo Saka gyorsan kiosztotta másik gólpasszát is: a 49. percben a nyáron igazolt portugál középpályás, Fábio Vieira volt eredményes – először a PL-ben.

A hátralévő időben is az Arsenal irányított, a Brentford kapusa, David Raya azonban bravúrokat mutatott be, így maradt a háromgólos különbség a csapatok között. A 92. percben csereként beállt a 15 éves, U17-es angol válogatott Ethan Nwaneri az Arsenalhoz, ezzel minden idők legfiatalabb Premier League-játékosa lett a pályára lépők közül.

ANGOL PREMIER LEAGUE
8. FORDULÓ
VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Brentford–Arsenal 0–3
(Saliba 17., Gabriel Jesus 28., Fábio Vieira 49.)

KÉSŐBB
15.15:
Everton–West Ham United (Tv: Spíler1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Wolverhampton–Manchester City 0–3 (Grealish 1., Haaland 16., Foden 69.)
Kiállítva: Collins (33.)
Newcastle United–AFC Bournemouth 1–1 (Isak 67. – 11-esből, ill. Billing 62.)
Tottenham–Leicester City 6–2 (Kane 8., Dier 21., Bentancur 47., Szon Hung Min 73., 84., 86., ill. Tielemans 6. – 11-esből, Maddison 41.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Aston Villa–Southampton 1–0 (J. Ramsey (41.)
Nottingham Forest–Fulham 2–3 (Awoniyi 11., O'Brien 77., ill. Adarabioyo 54., Joao Palhinha 57., Reed 60.)

A Brighton–Crystal Palace, a Manchester United–Leeds United és a Chelsea–Liverpool mérkőzéseket elhalasztották.