PL: nem ért győzelmet De Bruyne csodagólja Newcastle-ban

B. L.B. L.
2019.11.30. 15:26
Shelvey és Dúbravka volt a meccs végén a Newcastle két hőse (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 14. fordulójában a Manchester City hiába szerzett kétszer is vezetést, nem tudta legyőzni idegenben a Newcastle Unitedet.

A címvédő a 22. percben szerzett vezetést, David Silva szólója után Sterling lőtt a bal alsó sarokba (0–1), de nem sokáig örülhettek a vendégek, hiszen Willems hasonlóan tett a túloldalon (1–1).

A manchesteri támadások a 82. percben értek ismét góllá, a védők nem tudtak felszabadítani, a labda De Bruynéig pattant, ő átvette, majd 20 méterről óriási gólt vágott a jobb felsőbe a léc segítségével (1–2).

Csakhogy ekkor is gyorsan jött a válasz! Atsu végezhetett el szabadrúgást a 16-os jobb oldaláról, középre gurította, ahol Shelvey várta a labdát, és ő is a jobb felsőbe lőtt (2–2).

A 92. percben óriási ziccerbe kerültek a vendégek, ám Sterling jobb alsó felé tartó labdájára szenzációsan ért le Dúbravka, így maradt a 2–2.

ANGOL PREMIER LEAGUE
14. FORDULÓ

Newcastle United–Manchester City 2–2 (Willems 25., Shelvey 88., ill. Sterling 22., De Bruyne 82.)
Burnley–Crystal Palace 0–2
(Zaha 45+1., Schlupp 78.)
Chelsea–West Ham United 0–1 (Cresswell 48.)
Liverpool–Brighton 2–1 (Van Dijk 18., 24., ill. Dunk 80.)
Tottenham–AFC Bournemouth 3–2 (Alli 21., 50., Sissoko 69., ill. H. Wilson 74., 96.)
Southampton–Watford 2–1 (Ings 78., Ward-Prowse 83., ill. Sarr 24.)