A Leicester nyert az Old Traffordon, bajnok a Manchester City!

2021.05.11. 18:55
Luke Thomas pazar góllal szerzett vezetést a Leicesternek (Fotó: AFP)
A Leicester City 2–1-re legyőzte idegenben a tartalékos Manchester Unitedet az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában, ezzel eldőlt, hogy biztosan a Manchester City végez az első helyen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
36. FORDULÓ

MANCHESTER UNITED–LEICESTER CITY 1–2 (1–1)
Manchester,
Old Trafford, zárt kapuk mögött. Vezette: Craig Pawson
MU: De Gea – B. Williams, Bailly, Tuanzebe, Alex Telles – Van de Beek, Matics – Amad Diallo (Burno Fernandes, 79.), Mata, Elanga (Rashford, 66.) – Greenwood (Cavani, 66.). Menedzser: Ole Gunnar Solskjaer
LEICESTER CITY:K. Schmeichel – Castagne, Fofana, Söyüncü – Albrighton, Ndidi, Tielemans, L. Thomas – Ayoze Pérez (Maddison, 65.) – Iheanacho, Vardy (Choudhury, 80.). Menedzser: Brendan Rodgers
Gólszerző: Greenwood (15.), ill. L. Thomas (10.), Söyüncü (66.)

A zsúfolt versenynaptár miatt az MU-t irányító Ole Gunnar Solskjaer tíz helyen változtatott az Aston Villa ellen látott csapathoz képest: Amad Diallo és Anthony Elanga is most debütált a Premier League-ben.

Az alaposan megfiatalított „vörös ördögök” kissé megilletődve kezdték a meccset, és ezt kihasználta a Leicester City: a jobb szélen nyílt üres területen Youri Tielemans lépett meg, a beadása után a hosszún érkező Luke Thomas nagyszerűen lőtt a bal felsőbe (0–1). A 19 éves angol balhátvéd az első gólját jegyezte a PL-ben.

Sokat nem kellett várni a hazaiak válaszára, éppen Thomas hibája után Diallo szerzett labdát, a passzával Mason Greenwood lépett be a tizenhatoson belülre, majd a nem túl erős, de pontos lövése a jobb alsóban kötött ki (1–1). 2006 májusa óta ez volt az első gól az angol élvonalban, amit két tinédzser hozott össze.

A második félidőben Solskjaer már beküldött két nagyágyút Edinson Cavani és Marcus Rashford személyében, ironikus módon közvetlenül ezután jött az újabb Leicester-gól: Marc Albrighton szöglete után Caglar Söyüncü fejelt a jobb felsőbe (1–2).

A hajrában némileg fokozta a nyomást az MU, de az újabb egyenlítés nem jött össze, így a Leicester fontos három pontot szerzett a BL-indulásért zajló csatában, valamint matematikailag is eldőlt, hogy a Manchester City nyeri a Premier Leaue 2020–2021-es kiírását!

A FORDULÓ TOVÁBBI PROGRAMJA
Később

Southampton–Crystal Palace 3–1 (Ings 19., 75., C. Adams 48., ill. Benteke 2.)
Szerda
21.15: Chelsea–Arsenal (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
Péntek
21.00: Newcastle United–Manchester City (Tv: Spíler1)
Szombat
13.30: Burnley–Leeds United
16.00:
Southampton–Fulham (Tv: Digi Sport2)
21.00: Brighton–West Ham United (Tv: Digi Sport2)
Vasárnap
13.00: Crystal Palace–Aston Villa (Tv: Digi Sport1)
15.05: Tottenham–Wolverhampton
17.30: West Bromwich Albion–Liverpool (Tv: Digi Sport1)

21.15:
Manchester United–Liverpool (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Három perc a ráadás.

89. PERC: Rashfordot zaavrták fejelés közben, nem is célzott pontosan a támadó.

84. PERC: Némi kavarodás a leicesteri tizenhatoson belül, végül Bruno Fernandes külsőzött a kapu mellé.

80. PERC: A vendégek is cseréltek, Vardy ment le, Choudhury állt be.

79. PERC: Bruno Fernandes is beszáll a hajrára, Diallót váltotta.

78. PERC: Maddison játszotta magát tisztára, a lövés két méterrel elkerülte a kaput.

73. PERC: Tetszetős vendégakció, Iheanacho beadását Vardy fejelte középre, Tielemans centikkel maradt csak le.

72. PERC: Van de Beek adta el könnyelműen a labdát, bizony kellett a blokk Tuanzebétől Tielemans átlövésénél.

66. PERC: GÓÓÓL, ISMÉT VEZET A LEICESTER! Albrighton szöglete után Söyüncü fejelt a jobb felsőbe Williams mellől (1–2).

65. PERC: Két csere a hazaiaknál, egy a vendégeknél: Maddison, valamint Rashford és Cavani a pályán.

59. PERC: Némi szerencsével, de Iheanacho óriási helyzetbe került az ötös sarkánál, De Gea remekül zárta a szöget, és védte a nigériai támadó lövését.

54. PERC: Telles szabadrúgása után Greenwood csúsztatott, Castagne fejjel mentett.

51. PERC: Iheanacho próbálkozott, de métereket tévesztett.

46. PERC: Iheanacho lövését rögtön blokkolni kellett, a szöglet után Ndidié már magától ment kapu mellé.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

42. PERC: Iheanacho magánszáma után Vardy kerülhetett volna ziccerbe, De Gea kiválóan jött ki a kapujából.

37. PERC: Matics indításával Greenwood roboghatott volna kapuig, Söyüncü nagyot mentett.

31. PERC: A gólokat leszámítva elég eseménytelen volt az első fél óra.

27. PERC: Tielemans beadásnak tűnő ívelése majdnem behullott, De Geának kellett nyújtóznia

23. PERC: Vardy kapott remek indítást a bal szélen, jól is lépett be Baily elé, de a beadást Tuanzebe eltakarította.

15. PERC: GÓÓÓL, EGYENLÍT AZ MU! Thomas bizonytalansága után Amad Diallo szerzett labdát, a passz is jó volt Greenwoodnak, aki egy csellel betört a tizenhatoson belülre, majd a nem túl erős, de pontos lövése a jobb alsóban kötött ki (1–1).

10. PERC: GÓÓÓL, VEZET A LEICESTER! Teljesen üresen hagyta a jobb szélt az MU, Tielemans jól indult be az üres területre, majd a beadása után a hosszún érkező Thomas nagyszerűen lőtt a bal felsőbe (0–1).

8. PERC: Albirghton megpattanó beadását Vardy sarokkal próbálta kapura tenni, de ebből nem alakult ki különösebb veszély.

7. PERC: Tellest ápolni kellett, de tudja folytatni.

6. PERC: Albrighton sarokrúgása után Telles fejelte el a labdát Ndidi elől, a középpályás már csak a brazilt találta el. Szabadrúgás kifelé.

5. PERC: Az első percekben a Leicester birtokolta többet a labdát, Matics rossz átvétele után jöhet is az első szöglet.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! Az MU indította útjára a labdát.

Érkeznek a csapatok, piros-fehér szerelésben az MU, sötétkékben a Leicester.

A mérkőzés játékvezetője: Craig Pawson.

A két csapat legutóbb másfél hónappal ezelőtt találkozott egymással az FA-kupában, akkor a Leicester 3–1-re nyert hazai pályán.

Erősen tartalékos összeállításban kezd a Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer tíz helyen változtatott az Aston Villa ellen látott csapathoz képest: Amad Diallo és Anthony Elanga is most debütál a Premier League-ben.

A találkozót a Spíler1 élőben közvetíti.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Manchester United–Leicester City Premier League-mérkőzés online tudósításában. Hamarosan kezdünk, tartsanak velünk!