PL: Jorginho botrányos 11-ese ellenére is győzött a Chelsea

B. D. K.B. D. K.
2022.04.24. 17:03
Pulisic találatával otthon tartotta a három pontot a Chelsea (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának vasárnapi játéknapján a Chelsea és a Burnley is egygólos győzelmet aratott, míg a Brighton és a Southampton döntetlent játszott egymással.

CHELSEA–WEST HAM

A Chelsea nagy labdabirtoklási fölénye jellemezte az első félidőt, de kaput eltaláló lövést egyik oldalról sem jegyezhettünk fel. A második játékrészben nagyobb erőt mozgósítottak a londoni „kékek”, ám Timo Werner egyik lövéséből sem született gól.

A 84. percben Craig Dawson lerántotta Romelu Lukakut, a játékvezető pedig felmutatta a védőnek a piros lapot, és tizenegyest ítélt. A labda mögé Jorginho állt, de pokolian rosszul végezte el a büntetőt.

A 90. percben azonban így is betalált a Chelsea, Christian Pulisic szerzett vezetést (1–0).

Győzelmével Thomas Tuchel együttese megerősítette harmadik helyét a tabellán.

BRIGHTON–SOUTHAMPTON

A kora délutáni mérkőzések gólterméséről ez az összecsapás gondoskodott. Már a második percben rezdült a háló, a hazaiak oldaláról Danny Welbeck szerzett vezetést (1–0).

A találkozót beárnyékolta a 19 éves Tino Livramento súlyos térdsérülése. A Soton játékosát hordágyon vitték le a pályáról.

A félidő hajrájában aztán két találat is esett: a 45. percben Mohammed Salisu duplázta meg a „sirályok” előnyét (2–0), de még a szünet előtt – naná, hogy szabadrúgásból – szépített James Ward-Prowse (2–1).

Ward-Prowse-nál csak David Beckham (18) szerzett több szabadrúgásgólt.

A fordulás után a 27 éves angol játékos ismét a tizenhatoson kívülről volt eredményes (2–2).

Több helyzete volt a Southamptonnak, de összességében így sem lehet elégedetlen az egy ponttal.

BURNLEY–WOLVES

Meglepetésnek aligha mondható, hogy az első félidőben nem született gól. A fordulás után viszont a 62. percben Matej Vydra közelről betalált (1–0).

Több gól már nem esett, így a Burnley elmozdult a 18. helyről, igaz, vesztett pontok tekintetében még mindig rosszul áll.

A gárda sorozatban harmadik hazai mérkőzését nyerte meg, ilyenre példa legutóbb 2017 januárjában volt.

ANGOL PREMIER LEAGUE
34. FORDULÓ
Chelsea–West Ham United 1–0 (Pulisic 90.)
Brighton–Southampton 2–2
(Welbeck 2., Salisu 44. – öngól, ill. Ward-Prowse 45+4., 54.)
Burnley–Wolverhampton 1–0 (Vydra 62.)
Később
Liverpool–Everton 2–0 (A. Robertson 62., Origi 85.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Leicester City–Aston Villa 0–0

Manchester City–Watford 5–1 (G. Jesus 4., 23., 49., 53. – a harmadik 11-esből, Rodri 34., ill. H. Kamara 28.)
Norwich City–Newcastle United 0–3 (Joellinton 35., 41., Guimaraes 49.)
Arsenal–Manchester United 3–1
(Tavares 3., Saka 32. – 11-esből, Xhaka 70., ill. C. Ronaldo 34.)
Brentford–Tottenham 0–0