PL: Hudson-Odoi csodagólt lőtt, de megvan a Burnley első pontja

M. B.M. B.
2023.09.18. 22:44
Hudson-Odoi találata egy pontot ért (Fotó: Getty Images)
A Nottingham Forest hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Burnleyvel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 5. fordulójának záró meccsén.

A mérkőzés elején a hazai együttes irányította a játékot, de 20-25 perc játék után megfordult a helyzet, és a Burnley vette át a kezdeményezést. A 41. percben a vezetést is megszerezte Vincent Kompany gárdája: Koleosho látványos szólója után a szerencsésen elé pattanó labdát Zeki Amdouni bombázta 16 méterről a jobb alsó sarokba (VIDEÓ ITT).

A Forest egyenlítő találatára a 61. percig kellett várni, de nem akármilyen gólt szerzett Steve Cooper együttese: a Chelsea-től érkező Callum Hudson-Odoi első nottinghami mérkőzésén 16 méterről csavart szépségdíjas gólt James Trafford kapujába (VIDEÓ ITT).

A 78. percben Lyle Foster révén ismét betalált a Burnley, a játékvezető azonban kezezés miatt érvénytelenítette a gólt. A hosszabbítás harmadik percében ismét Foster volt főszerepben, de ezúttal azért, mert Robert Jones némi VAR-ozás után kiállította könyöklésért. A vége 1–1 lett, a Burnley megszerezte első pontját a Premier League jelenlegi idényében, ezzel szemben a Forest feljött a 8. helyre.

SZOMBAT
Wolverhampton Wanderers–Liverpool FC 1–3 (Hvang 7., ill. Gakpo 55., Robertson 85., H. Bueno 90+1. – öngól)
Aston Villa–Crystal Palace 3–1
(Durán 88., Douglas Luiz 90+8. – 11-esből, Bailey 90+10., ill. Édouard 48.)
Fulham–Luton Town 1–0 (Carlos Vinícius 65.)
Manchester United–Brighton & Hove Albion 1–3 (Medzsbri 73., ill. Welbeck 20., Gross 53., Joao Pedro 71.)
Tottenham Hotspur–Sheffield United 2–1 (Richarlison 90+8., Kulusevski 90+10., ill. Hamer 74.)
Kiállítva: McBurnie 90+14. (Sheffield United)
West Ham United–Manchester City 1–3 (Ward-Prowse 36., ill. Doku 46., Bernardo Silva 76., Haaland 86.)
Newcastle United–Brentford
1–0 (C. Wilson 64. – 11-esből)

A 2. fordulóból elhalasztott Luton Town–Burnley mérkőzést október 3-án rendezik.

1. Manchester City 5 5 14–3 +11 15
2. Tottenham 5 4 1 13–5 +8 13
3. Liverpool 5 4 1 12–4 +8 13
4. Arsenal 5 4 1 9–4 +5 13
5. Brighton & Hove Albion 5 4 1 15–7 +8 12
6. West Ham 5 3 1 1 10–7 +3 10
7. Aston Villa 5 3 2 11–10 +1 9
8. Nottingham Forest 5 2 1 2 7–7 0 7