PL: Haller gólja döntött, a West Ham legyőzte a Sheffieldet

2020.11.22. 16:54
Sébastien Haller gólja döntött (Fotó: AFP)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójának vasárnapi játéknapján a West Ham United 1–0-ra nyert idegenben a sereghajtó Sheffield United ellen.

A sereghajtó Sheffield United a középmezőnyben helyet foglaló West Ham Unitedet fogadta. Az első félidőben mindkét csapat hasonló mennyiségben próbálkozott, de gólig egyikük sem tudott eljutni.

A második játékrészt egyértelműen a West Ham kezdte jobban, aminek az 56. percben meg is lett az eredménye: egy blokkolt lövés után Sébastien Haller elé került a labda, és a francia csatár a tizenhatoson kívülről próbálkozott, Aaron Ramsdale pedig nem tudott hárítani (0–1).

A folytatásban az előny ellenére is a vendégek voltak aktívabbak, a Sheffield United csak elvétve tudott eljutni ellenfele kapujáig. Az utolsó negyedórában mindkét csapatnak volt egy kapufája, de több gól már nem született, így a Sheffield továbbra is a tabella utolsó helyén áll 1 ponttal, míg a West Ham fellépett a nyolcadik helyre.

ANGOL PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Sheffield United–West Ham United 0–1 (Haller 56.)
Korábban
Fulham–Everton 2–3(Reid 15., Loftus-Cheek 70., ill. Calvert-Lewin 1., 29., Doucouré