PL: Balotelli balhézott, a Liverpool a WHU-tól is kikapott

2014.09.20. 20:25
Balotelli és Adrian balhéja (Fotó: Action Images)
Az angol Premier League 5. fordulójában a Liverpool labdarúgócsapata 3–1-es vereséget szenvedett a West Ham Unitedtól.

Hamar megszerezte a vezetést a West Ham: szabadrúgást követően Tomkins fejelte vissza a labdát Winston Reidnek, aki két méterről a kapuba bólintott(1–0).

Gyorsan növelték előnyüket a „kalapácsosok”, a 7. percbenDiafra Sakho a jobb oldalról, tíz méterről „átbökte” Mignolet-t. A megoldás tudatosnak tűnt, igaz, a hosszú oldalon érkezett Enner Valencia, így elképzelhető, hogy a szenegáli beadni akart(2–0).

A 17. percben két sárgát is kiosztott a játékvezető, Mario Balotelli kakaskodott az ellenfél kapusával, Adriánnal. Nem sokkal később azonban már a futballal is foglalkozott az olasz, a tizenhatoson belül kezelte le szépen a labdát, bár lövését még blokkolták, a kipattanót Raheem Sterling a jobb alsó sarokba bombázta(2–1).

A szünetben Brendan Rodgers igyekezett offenzívabbá tenni csapatát, a védekező középpályás Lucas Leiva helyett érkezett a támadóbb felfogású Lallana. A Liverpool próbálkozott, de igazi ziccert nem tudott kialakítani, a West Ham ötvédős rendszerre állt át, a „beparkolt buszt” pedig nem tudták áttörni a „vörösök”.

A kitámadó vendégek a 88. percben újabb gólt kaptak, Morgan Amalfitano fejezett be szépen egy kontrát (3–1), így Steven Gerrardék a szezonban már harmadszor voltak kénytelenek vesztesként elhagyni a pályát.

ANGLIA, PREMIER LEAGUE,
5. FORDULÓ

West Ham United–Liverpool 3–1 (Reid 2., D. Sakho 7., Amalfitano 88., ill. Sterling 26.)

KORÁBBAN
QPR–Stoke City 2–2 (Caulker 42., Kranjcar 88., ill. M. B. Diouf 11., Crouch 51.)
Aston Villa–Arsenal 0–3 (Özil 32., Welbeck 34., Cissokho 36. – öngól)
Burnley–Sunderland 0–0
Newcastle–Hull 2–2 (P. Cissé 73., 87., ill. Jelavic 48., Diamé 68.)
Swansea–Southampton 0–1 (Wanyama 80.)