A Liverpool és a Chelsea indulhat a BL-ben, a Leicesternek az El jutott

2021.05.23. 16:55
Győzelmével a Liverpool megszerezte a harmadik helyet, és indulhat a Bajnokok Ligájában (Fotó: AFP)
Véget ért az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2020–2021-es kiírása: a 38., egyben utolsó fordulóban a Crystal Palace-t legyőző Liverpool zárt a harmadik helyen, míg a Chelsea ugyan kikapott az Aston Villától, de a Leicester City otthonában diadalmaskodó Tottenham kisegítette a városi riválist, így Thomas Tuchel csapata is indulhat a Bajnokok Ligájában.

Aston Villa–Chelsea 2–1

A BL-döntős londoniak a mérkőzés elejétől kezdve nagy nyomást helyeztek ellenfelükre, a vezetést azonban a Villa szerezte meg az első félidő hajrájában (1–0).

A második félidő elején is a Chelsea rohamozta a hazaiak kapuját, de az 52. percben büntetőhöz jutott a Villa, és Anwar El Ghazi nem hibázott (2–0). A londoniak a 70. percben Ben Chilwell révén szépítettek, végül 2–1-re kikaptak, de így is a 4., BL-indulást érő helyen végeztek.

Leicester City–Tottenham Hotspur 2–4

Tavaly a Leicester az utolsó fordulóban maradt le a BL-indulásról – ezt szerette volna ezúttal elkerülni Brendan Rodgers alakulata. A vezetést a hazaiak szerezték meg Jamie Vardy értékesített büntetője révén, de gólkirályi címre törő – s azt végül meg is szerző – Harry Kane még a félidő előtt egyenlített (2–1).

A második játékrész elején visszavette a vezetést a Leicester: Vardy a második tizenegyesét is belőtte, ám a 76. percben a Spurs ismét egyenlített (2–2). Végül a hazaiak összeomlottak: a hajrábanGareth Bale kétszer is betalált (2–4), így a Leicester az El-ben, a Spurs az Európai-konferencialigában indulhat.

A mérkőzés összefoglalója

Liverpool–Crystal Palace 2–0

A 2019–2020-as idény bajnoka ezúttal a BL-szereplés kiharcolásáért küzdött az utolsó fordulóban hazai pályán, nézők előtt. A vezetés Sadio Mané szerezte meg a Poolnak a 36. percben, majd a második félidő hajrájához közeledve ismét a szenegáli volt eredményes (2–0).

A Liverpool behúzta a Palace elleni meccset, ezzel kiharcolta a BL-indulást, ráadásul a tabella harmadik helyén zárt.

Sadio Mané első gólja

Manchester City–Everton 5–0

A már bajnok manchesteriek a 11. percben előnybe kerültek Kevin De Bruyne gólja révén, majd három perccel később Gabriel Jesus is betalált (2–0), míg a túloldalon az Everton büntetőt rontott a 36. percben.

A folytatásban Phil Foden is gólt szerzett, majd a csereként beálló, a City színeiben az utolsó bajnokiját játszó Sergio Agüero öt percen belül kétszer is eredményes volt (5–0). Az argentin csatár ezzel a két góllal már minden idők legtöbb, egy csapaton belül szerzett PL-gólját jegyzi.

Agüero második gólja

Wolverhampton Wanderers–Manchester United 1–2

A forduló előtt már biztosan ezüstérmes, Európa-liga-döntőre készülő MU tartalékos összeálltásban lépett pályára a Wolves ellen. A 19 éves svéd Anthony Elanga góljával a manchesteriek szerezték meg a vezetést, majd Nélson Semedo egyenlített, végül a 49. percben Juan Mata büntetőjével a vendégeknél volt az előny a szünetben (1–2).A második félidőben gól már nem született, az MU győzelemmel zárta az idényét.

Arsenal–Brighton 2–0

A gól nélküli első félidőt követően hiába duplázott Nicolas Pépé (2–0), győzelmével a Tottenham végzett a 7. helyen, s indulhat az Európa-konferencialigában, míg az Arsenal 26 év elteltével marad ismét nemzetközi kupaszereplés nélkül.

ANGOL PREMIER LEAGUE
38. FORDULÓ
(Pépé 49., 60.)
Aston Villa–Chelsea 2–1 (B. Traoré 43., El Ghazi 52. – 11-esből, ill. Chilwell 70.)
Kiállítva: Azpilicueta (Chelsea, 89.)
Fulham–Newcastle United 0–2 (Willock 23., Schär 88. – 11-esből)
Leeds United–West Bromwich Albion 3–1 (Rodrigo 17., K. Phillips 42., Bamford 79. – 11-esből, ill. Robson-Kanu 90.)
Leicester City–Tottenham Hotspur 2–4 (Vardy 18., 52. – mind a kettőt 11-esből, ill. Kane 41., K. Schmeichel 76. – öngól, Bale 86., 90+6.)
Liverpool–Crystal Palace 2–0 (Mané 36., 74.)
Manchester City–Everton 5–0 (De Bruyne 11., Gabriel Jesus 14., Foden 53., Agüero 71., 76.)
Sheffield United–Burnley 1–0
(McGoldrick 24.)
West Ham United–Southampton 3–0 (Pablo Fornals 30., 33., Rice 86.)
Wolverhampton–Manchester United 1–2 (Nélson Semedo 39., ill. Elanga 13., Juan Mata 45+4. – 11-esből)

20. Sheffield United 38 7 2 29 20–63 –43 23

Az első négy a Bajnokok Ligája, az 5. és 6. az Európa-liga csoportkörébe, a 7. helyezett pedig az Európa-konferencialiga playoffkörébe jutott.