H. K. 2020.10.24 15:21 Frissítve: 2020.10.24 15:38

PL: a WHU csodagóllal csent pontot a Manchester Citytől

A Manchester City 1–1-es döntetlent játszott a West Ham Uniteddel az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában.

Michail Antonio bámulatos gólt szerzett (Fotó: AFP)

Pep Guardiola alakulata kezdte aktívabban az összecsapást, a 18. percben viszont az addig veszélytelen West Ham az első lehetőségéből gólt szerzett, nem is akármilyet!

Vladimir Coufal csavarta be a labdát a jobb szélről, Michail Antonio pedig hét méterről, háttal a kapunak, ollózós mozdulattal kapásból bombázott – Edersonnak esélye sem volt védeni a parádés lövést.

Guardiola a szünetben meglepő cserét eszközölt, s lehozta az egyetlen csatárát, Sergio Agüerót – az argentin helyére beálló Phil Foden gyorsan meghálálta a bizalmat, az 51. percben Joao Cancelo passza után hat méterről a jobb alsóba lőtt (1–1).

A Manchester City a folytatásban is veszélyesebben játszott ellenfelénél, ám a West Ham kihúzta döntetlennel a meccset, 1–1 lett a vége. A pontosztozkodással a manchesteriek jelenleg csak a 11. helyen állnak a bajnokságban.

ANGOL PREMIER LEAGUE
6. FORDULÓ
West Ham United–Manchester City 1–1
(Antonio 18., ill. Foden 51.)
KÉSŐBB
16.00: Fulham–Crystal Palace (Tv: Spíler1)
18.30: Manchester United–Chelsea (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
21.00: Liverpool–Sheffield United (Tv: Spíler1)
PÉNTEKEN
Aston Villa–Leeds United 0–3 (Bamford 55., 67., 74.)
VASÁRNAP
15.00: Southampton–Everton (Tv: Digi Sport2)
17.30: Wolverhampton Wanderers–Newcastle United (Tv: Spíler1)
20.15: Arsenal–Leicester City (Tv: Digi Sport1)

Angol labdarúgás I. SZ.

A Premier League első szupersztárja a legjobbkor került a legjobb helyre.

2020.11.29 14:11:59

Angol labdarúgás BALÁZS DÁVID KÁROLY

Felejthető mérkőzést játszott egymással a két csapat, a Spurs viszont így is az élre ugrott.

2020.11.28 13:04:21

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Egy egyes döntetlenre végződött a kiscsapat, a címvédő és a videobírós stáb nagy mérkőzése.

2020.11.26 06:42:16

Angol labdarúgás DÓCS ÁKOS

A walesi nem csupán átlátta a futballt, de meg is értette azt – így játszhatott 40 éves koráig a legenda.

2020.11.23 12:09:22

Angol labdarúgás KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN

A Spurs szembemegy a Bayern és a Liverpool diktálta trendekkel, a Kane, Szon kettősre építve mégis hatékony támadásban is.