PL: a végén döntött a Tottenham; megdőlt a 19 éves rekord

2019.04.23. 22:42
Christian Eriksen gólja fontos három pontot hozott a Spursnek (Fotó: AFP)
A Tottenham Christian Eriksen góljával 1–0-ra legyőzte a Brightont az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) elhalasztott mérkőzésén.

Eseménydús és megerőltető hét napon van túl a Tottenham, amely előbb a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóján a Manchester Cityhez látogatott, és óriási küzdelemben kiharcolta a továbbjutást, majd a bajnokságban is megmérkőzött a PL-címvédővel.

Ezúttal a Brighton várt a londoniakra, s bár papíron könnyű ellenfélnek tűnt, a kiesés elkerülése végett nagy motivációval vetette bele magát a küzdelembe.

Mauricio Pochettino öt helyen változtatott a szombati kezdőhöz képest, ám a frissesség ezzel együtt is hiányzott a játékból. A hazaiak így is megszerezhették volna a vezetést az első félidő hajrájában a hősiesen védekező vendégek ellen, Dele Alli vette át parádésan a labdát, de a gólvonalról tisztázni tudtak a védők.

A fordulás után szinte rögtön a Brighton előtt is adódott egy nagy lehetőség, Shane Duffy erőteljes fejese nem volt elég pontos. Az óriási fölényben futballozó Spurs a hajrához érkezve növelte a nyomást, s végül Christian Eriksen bombagóljával – a meccsen a 29. hazai lövéssel – begyűjtötte a három pontot (1–0).

A másik keddi mérkőzésen a Southampton mindössze 7.69 másodperc alatt előnybe került Shane Long révén, aki ezzel a Premier League történetének leggyorsabb gólját szerezte (az eddigi rekordot Ledley King tartotta tíz másodperccel, még 2000-ből). A Watford sorozatban a nyolcadik bajnokiján is kapott legalább egy gólt – ez a legrosszabb ilyen jellegű sorozat a jelenlegi idényben –, Andre Gray azonban tett róla, hogy legalább az egyik pontot otthon tartsa a csapat (1–1).