PL: a végjátékban harcolta ki a győzelmet a Leicester a sereghajtó ellen

B. D. K.B. D. K.
2020.12.06. 17:27
Jamie Vardy a mérkőzés hőse (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén a Leicester City a hajrában döntötte el a mérkőzést a Sheffield United otthonában.

Jobban kezdte a mérkőzést a Leicester City, amely az elmúlt négy találkozóján háromszor is vereséget szenvedett. A 24. percben Ayoze Pérez szerzett vezetést a „rókáknak”, ám nem tartott sokáig a vendégek öröme, mivel két perccel később egalizált a Sheffield.

Hiába dominált a Leicester, a hajráig nem született újabb gól. A 90. percben aztán Jamie Vardyt ugratták ki remek ütemben a társak, a támadó könyörtelenül használta ki a ziccert.

A Sheffield United történelmi mélyponton van, az együttes 11 forduló után nyeretlen még a Premier League-ben, míg a „rókák” visszataláltak a helyes útra.

ANGOL PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Sheffield United–Leicester City 1–2 (McBurnie 26., ill. A. Pérez 24., Vardy 90.)
West Bromwich Albion–Crystal Palace 1–5
(Gallagher 30., ill. Furlong 8. – öngól, Zaha 55., 68, Benteke 59., 82.)
Tottenham–Arsenal 2–0 (Szon Hung Min 13., Kane 45+1.)
Liverpool–Wolverhampton Wanderers 4–0 (Szalah 24., Wijnaldum 58., Matip 67., Nélson Semedo 78. – öngól)
Hétfőn
21.00:
Brighton & Hove Albion–Southampton (Tv: Digi Sport1)
Szombaton játszották

Burnley–Everton 1–1
(R. Brady 3., ill. Calvert-Lewin 45+3.)

Manchester City–Fulham 2–0 (Sterling 5., De Bruyne 25. – 11-esből)
West Ham United–Manchester United 1–3 (Soucek 38., ill. Pogba 65., Greenwood 68., Rashford 78.)
Chelsea–Leeds United 3–1 (Giroud 27., Zouma 61., Pulisic 90+3., ill. Bamford 4.)