PL: a Manchester City sorozatban negyedik bajnokiját nyerte

2017.03.05. 18:49
Leroy Sané megszerzi a City második gólját (Fotó: AFP)
Az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójában a Manchester City idegenben kétgólos győzelmet aratott a Sunderland ellen.

Egyértelműen esélyesként várhatta a találkozót Josep Guardiola csapata, hiszen míg a manchesteri kékek versenyben vannak a dobogós helyekért, a Sunderland az utolsó pozíciót foglalja el a bajnoki tabellán.

Nem játszott igazán meggyőzően a City az első félidőben, azonban mégis előnnyel vonulhatott pihenőre: Sergio Agüero a szünet előtt nem sokkal közvetlen közelről megszerezte a vezetést – 1–0!

Sőt, szűk 15 perccel a fordulás után David Silva kiugratását követően Leroy Sané higgadt befejezésével megduplázta az előnyt – 2–0!

Néhány helyzetet még kialakítottak a vendégek, ám újabb gólra nem futotta erejükből – a sereghajtó ellen ez is bőven elég volt. Minden sorozatot figyelembe véve kilenc mérkőzés óta veretlen a City.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Sunderland–Manchester City 0–2 (Agüero 42., Sané 59.)

KORÁBBAN
Tottenham Hotspur–Everton 3–2 (Kane 20., 56., Alli 92. ill. Lukaku 81., E. Valencia 93.)

1. Chelsea 26 20 3 3 55–19 +36 63
2. Tottenham 27 16 8 3 53–20 +33 56
3. Manchester City 26 17 4 5 53–29 +24 55
4. Liverpool 27 15 7 5 58–34 +24 52
5. Arsenal 26 15 5 6 55–31 +24 50
6. Manchester United 26 13 10 3 39–22 +17 49
7. Everton 27 12 8 7 44–30 +14 44
8. West Bromwich Albion 27 11 7 9 36–34 +2 40