Magabiztos Spurs-siker a West Ham ellen

2009.12.28. 15:40
A Tottenham Hotspur biztos győzelmet aratott a West Ham United ellen az élvonalbeli angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában. Luka Modric szerezte meg a vezetést a 11. percben, majd a végig fölényben játszó hazaiak előnyét Jermain Defoe növelte a 81. percben, szezonbeli 14. bajnoki gólját szerezve.

Luka Modric 11. percben szerzett góljával szerezte meg a vezetést a Tottenham (fotó: Reuters)
Luka Modric 11. percben szerzett góljával szerezte meg a vezetést a Tottenham (Fotó: Reuters)

Az ötödik helyen álló Tottenham Hotspur a kiesőzónát szombati győzelmével elkerülő West Ham Unitedet fogadta az élvonalbeli angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában. A hazaiak egy győzelemmel tovább tapadhattak volna az első négy helyezettre, sőt, az Aston Villát meg is előzték volna a tabellán. Kurucz Péter nem szerepelt a vendégek keretében.

A várakozásoknak megfelelően kezdett a Spurs, már a 11. percben megszerezte a vezetést. Aaron Lennon viharzott el a jobb oldalon, lapos beadásába szerencsétlenül ért bele a vendégek egyik védője, és a középen teljesen üresen érkező Luka Modric meglehetősen érdekes mozdulattal, 12 méterről a kapuba talált. (1–0)

Gianfranco Zola, a West Ham United menedzsere a 19. percre már második cserelehetőségét használta ki: előbb Scott Parkert váltotta Luis Jiménez a 12. percben, majd Jonathan Spector állt be Herita Ilunga helyére.

A Tottenham játszott mezőnyfölényben, jóval többször próbálkozott kapuralövéssel, és a játék minden mutatójában felülmúlta a West Hamet.

A 81. percben a hazaiak megduplázták előnyüket, Jermain Defoe pedig a góllövőlista élére lőtte magát (pontosabban egyedüli éllovasává): az angol válogatott csatár megindult a felezővonal környékéről, 17 méterről leadott lövését még védte Robert Green, de a kipattanót 15 méterről, gyilkos erővel bombázta a kapuba. (2–0)

Több találat már nem esett, a Tottenham győzelmével feljött a negyedik helyre, és az Aston Villa keddi, Liverpool elleni mérkőzéséig biztosan ott is marad. Jermain Defoe pedig szezonbeli 14. bajnoki góljával egyedül vezeti a góllövőlistát.