Geráék kiütötték a Manchester Unitedet

2009.12.19. 18:11
A Fulham játékosai jogosan örülhettek, megverték a címvédőt (Fotó: Reuters)
A Liverpool után a címvédő Manchester United is vereséget szenvedett az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójában. A „vörös ördögök” a Gera Zoltánnal felálló Fulham otthonában kaptak ki 3–0-ra. A magyar légiós végigjátszotta a találkozót, és bár nem lőtt gólt, akadt néhány ígéretes helyzete.

A találkozó manchesteri lehetőséggel indult, Antonio Valencia esett el védője mellett a 16-oson belül, ám Howard Webb játékvezető nem látott okot büntetőt fújni.

Ezzel az első félidőben tulajdonképpen el is lőtte a puskaporát a címvédő, ezután ugyanis szinte csak a hazaiak veszélyeztettek. A 17. percben Bobby Zamora tette le a labdát mellel Gera elé, a magyar légiós emelését azonban hárítani tudta Tomasz Kuszczak.

Nem úgy, mint öt perccel később Danny Murphy távoli lövését, amely a bal sarokban kötött ki. 1–0.

A 32. percben Zamora még a kapu mellé fejelt, ám a második játékrész 19. másodpercében már nem hibázott, és közelről betalált. 2–0.

Az 53. percben Gera növelhette volna csapata előnyét, ám 23 méterről leadott lövése után a labda – igaz, kevéssel – a kapu fölött hagyta el a játékteret.

Egy óra játék után Rooney előtt adódott gólszerzési lehetőség, ám szépítő találat helyett újabb hazai gól született: Murphy szabadrúgása után Zamora készítette le nagyszerűen a labdát Damien Duffnak, aki a bal sarokba lőtt. 3–0.

FULHAM–MANCHESTER UNITED 3–0

Sőt a különbség nagyobb is lehetett volna a végére, ám Konchesky beadásáról kevéssel lecsúszott Dempsey. A három pont a londoni együttesé lett, a vendégek meg reménykedhetnek, hogy nem kell túl gyakran a Fletcher, De Laet, Carrick, Evra védősorral felállniuk.

A Fülöp Mártonnal kapujában felálló Sunderland villámgyorsan kétgólos hátrányba került a Manchester City otthonában, miután előbb egy kontratámadás végén Roque Santa Cruz volt eredményes, majd a Craig Bellamy elleni szabálytalanságért megítélt büntetőt váltotta magabiztosan gólra Carlos Tévez.

A 24. percben azonban már 2–2-t mutatott az eredményjelző, előbb John Mensah előzött meg mindenkit egy szabadrúgás után és fejelt a hosszú sarokba, majd Kolo Touré felszabadítása után Jordan Henderson lőtt nagy erővel kapura, és lövésébe csak beleérni tudott Shay Given.

Még a félidő vége előtt ismét előnybe kerültek a hazaiak, Craig Bellamy tekert okosan mintaszerű támadás végén a bal alsó sarokba, ám a Sunderland ismét egyenlíteni tudott, a 62. Kenwyne Jones volt eredményes.

A Manchester City azonban ezután is rohamozott, és a 69. percben a lesre játszó védők között kilépő Gareth Berry beadását lőtte közelről a kapuba Santa Cruz. Több gól már nem esett, egy piros lap azonban még született, Michael Turner könyökölte fejbe a 91. percben Barryt felugrás közben.

MANCHESTER CITY–SUNDERLAND 4–3

A Tottenham játékosai, úgy látszik, nem akartak túl nagy büntetést kapni az engedély nélküli bulizásukért, és Peter Crouch két góljával idegenben legyőzték a Blackburn Rovers.