Balul sült el Ba számára a visszatérés Newcastle-be

2013.02.02. 18:14
Demba Ba nem nézett ki jól a Coloccinivel való találkozás után (Fotó: Action Images)
A Newcastle United fordulatos mérkőzésen 3–2-re nyert a Chelsea ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában. Az Arsenal otthon Lukas Podolski találatával győzte le a Stoke Cityt, míg az Everton hatgólos mérkőzésen játszott döntetlent az Aston Villával.

Finoman fogalmazva nem sikerült jól Demba Ba visszatérése Newcastle-be, az év elején a Chelsea-be szerződött szenegáli csatár vereséget szenvedett új csapatával korábbi kenyéradója otthonában. Pedig alakulhatott volna másként is, hiszen Ba a 33. percben nagyon közel járt ahhoz, hogy bevegye a „szarkák” kapuját, de 12 méteres lövését Tim Krul védte, a kipattanó labdát pedig centikkel mellé fejelte a támadó. Akinek ez volt az utolsó megmozdulása, mivel a tisztázni szándékozó Fabricio Coloccini közben úgy arcon rúgta, hogy hosszas ápolás után le kellett cserélni. Így már nem volt a pályán, amikor Jonás Gutiérrez tökéletes csúsztatásával megszerezte a vezetést a hazai csapat.

A második félidőben két csodás góllal fordított a Chelsea, Frank Lampard távoli bombával, Juan Mata pedig okos csavarással mattolta Krult. Sokáig azonban nem vezettek a vendégek, egy ellentámadás végén ugyanis Petr Cech Yoan Gouffran lövését még védte, a kipattanóra érkező Moussa Sissoko ismétlésénél viszont már verve volt.

A Newcastle januárban igazolt francia középpályása aztán még nagyobb hős lett, ugyanis a 90. percben egy jól eltalált lapos lövéssel a győztes gólt is megszerezte csapata számára, amely 2010 októbere óta először nyert meg olyan bajnokit, amelyen hátrányba került.

Newcastle vs Chelsea 3:2 GOALS HIGHLIGHTS by UCL2410

Jonathan Walters megtudta, milyen kemény Nacho Monreal feje

Az Arsenal–Stoke City mérkőzésen is folyt vér, a hazaiak friss igazolása, Nacho Monreal fejelt össze Jonathan Waltersszel, utóbbi járt rosszabbul, de őt legalább nem kellett emiatt lecserélni. Az „ágyúsok” sokáig hiába rohamozták a vendégek kapuját, helyzeteik rendre kimaradtak (Alex Oxlade-Chamberlain járt az élen a lehetőségek elpuskázásában).

A Stoke a 78. percig állta a sarat, akkor azonban már az addig jól védő Asmir Begovic is tehetetlen volt, Lukas Podolski megpattanó lövésével pedig az Arsenal begyűjtötte a három pontot.

Az Everton két pontra megközelíthette volna a Chelsea-t, ám a liverpooli kékek annak is örülhettek, hogy egyáltalán hoztak egy pontot londoni riválisukon. A kieső helyen álló Aston Villa ugyanis bő húsz perccel a vége előtt még 3–1-re vezetett a Goodison Parkban, ám Marouane Fellaini előbb szépített, majd a 93. percben egy fejessel egyenlített.

Readingben Jimmy Kébé villant meg kétszer is, a mali szélső duplájával a hazaiak 2–1-re nyertek a Sunderland ellen, míg a West Ham United Andy Carroll fejesével verte meg a Swansea Cityt, amely csak német kapusának, Gerhard Tremmelnek köszönheti, hogy nem kapott nagyobb verést. A Southampton sokáig egygólos hátrányban játszott a Wigan otthonában, ám fordított, és nem sokon múlott, hogy megszerezze mindhárom pontot, ám a Latics a 90. percben egyenlített.

25. FORDULÓ
Arsenal–Stoke City 1–0 (Podolski 78.)
Everton–Aston Villa 3–3 (Anichebe 21., Fellaini 69., 93., ill. Benteke 2., 61., Agbonlahor 24.)
Newcastle United–Chelsea 3–2 (Gutiérrez 41., M. Sissoko 68., 90., ill. Lampard 55., Mata 61.)
Reading–Sunderland 2–1 (Kébé 7., 85., ill. Gardner 29. – 11-esből)
West Ham United–Swansea City 1–0 (Carroll 77.)
Wigan Athletic–Southampton 2–2 (Caldwell 25., Maloney 90., ill. Lambert 64., Schneiderlin 85.)
Fulham–Manchester United (Tv: Digi Sport 1) 18.30