Nemzetisport.hu 2010.10.23 18:07 Frissítve: 2012.10.08 03:03

A Chelsea ezúttal nem gálázott, „csak" nyert

Odahaza aratott kétgólos (2–0) győzelmet a Chelsea a Wolverhampton ellen az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. A listavezető Florent Malouda találatával szerezte meg a vezetést az első félidőben, majd a 81. percben Salomon Kalou döntötte el végleg a három pont sorsát.

Malouda ezúttal is betalált (Fotó: Action Images)

A Chelsea a Stamford Bridge-en a kieső zónában szerénykedő Wolverhamptont fogadta. Előzetesen természetesen mindenki könnyed hazai sikerre számított. A győzelem végül meg is lett, könnyednek azonban egyáltalán nem nevezhető mérkőzésen...

GERA GYAKORLATILAG GÓLT LŐTT

Gera Zoltán végig a pályán volt a Fulhamben egykori csapata, a West Bromwich otthonában. A londoniak pont a magyar játékos remek lövésének köszönhetően szerezték meg a vezetést: a 9. percben Gera lőtt 20 méterről kapura, a labda pedig a lécről Scott Carson kapus hátára, onnan pedig a gólvonal mögé pattant.

A magyar válogatott futballista megmozdulása azonban egyetlen pontot sem ért, Youssuf Mulumbu és Marc-Antoine fortuné találatával ugyanis fordított a birminghami együttes.

Az első húsz percben teljesen egyenrangú ellenfele volt a vendégcsapat a listavezetőnek. Az első félidő első felében a kapuk nem forogtak veszélyben, s bár a Chelsea többet birtokolta a labdát, igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani.

Aztán szép lassan átvette a mérkőzés irányítását a londoni csapat, a Wolverhampton azonban rendre remek kontrákkal hozta ki saját térfeléről a labdát. A vendégek kulturált futballt mutattak be, nem látszott, hogy a valóságban komoly szakadék van a két csapat között – a bajnoki tabellán.

A 23. percben aztán gyönyörű akció végén megszerezte a vezetést a Chelsea: Jurij Zsirkov kapott remek ütempasszt Anelkától, majd a visszagurított labdát Florent Malouda helyezte a vendégek kapujába (1–0).

A 26. percben újabb lehetőség adódott a Chelsea előtt, Anelka azonban ezúttal csak az oldalhálót találta el. A folytatásban ismét remekül kezdett el futballozni a Wolverhampton, ám egyenlíteni nem tudott.

Az ismét kiegyenlített szakasz után a második félidő közepén Drogba eldönthette volna végérvényesen a három pont sorsát, de hiába vezette egyedül a labdát a tizenhatos vonaláig kijövő Marcus Hahnemannra, nem tudta elhúzni azt a remekül helyezkedő amerikai kapus mellett.

A 70. percben Kevin Doyle egy szöglet után az ötös sarkáról fejelhetett, a labda azonban pont Petr Cech kezében kötött ki. A Wolves a mérkőzés hajrában megpróbált egy utolsó nagy rohamot indítani az egyenlítés érdekében, egy újabb remek Chelsea-akció végül mégis a vesztét okozta.

A gólszerző helyére beálló Salomon Kalou tette le a labdát Drogbának, aki Michael Essienhez játszott. Végül a kiugratás után ismét Kalou előtt volt a labda, aki az „afrikai" akció végén laposan helyezett a kapuba (2–0).

CHELSEA–WOLVERHAMPTON 2–0

PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Birmingham–Blackpool 2–0 (Ridgewell 36., Zsigics 57.)
Chelsea–Wolverhampton 2–0 (Malouda 23., Kalou 81.)
Sunderland–Aston Villa 1–0 (Dunne – öngól 25.)
West Bromwich–Fulham 2–1 (Mulumbu 17., M. Fortuné 40., ill. Carson – öngól 9.)
Wigan–Bolton 1–1 (Rodallega 59., ill. Elmander 66.)
West Ham–Newcastle 1–2 (C. Cole 12., ill. Nolan 23., Carroll 69.)
Tottenham–Everton 1–1 (Van der Vaart 20., ill. Baines 17.)

2021.01.24 11:21:46

Angol labdarúgás BACSKAI JÁNOS

Két gólt szerzett Manchesterben Szalah, de ez is kevés volt ez egyre jobban futballozó United ellen.

2021.01.21 19:58:05

Kloppék 68 bajnoki után kaptak ki ismét az Anfielden, 27 gólszerzési kísérletükből egyetlen gólt sem született.

2021.01.19 20:38:24

A Chelsea menedzsere alaposan megdicsérte a mérkőzés előtt ellenfelüket, aki aztán nem is cáfolt rá.

2021.01.17 10:03:39

TÉLI ÁTIGAZOLÁSOK Az MU kész megadni Sergio Ramosnak azt, amit a Real nem, Guardiola csak mesterkedik?

2021.01.17 14:24:25

Angol labdarúgás B. Á.

Az első félidőben a Liverpool, a másodikban az MU előtt adódtak a nagyobb lehetőségek.