NHL: sztárjai mentették meg, szépített a döntőben a Panthers – videók

2023.06.09. 06:53
A Florida Panthers hosszabbításban elért győzelemmel szépített a Vegas Golden Knights elleni Stanley-kupa-döntőben (Fotó: Getty Images)
A Florida Panthers hazai környezetben 3–2-re nyert hosszabbításban a Vegas Golden Knights ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) Stanley-kupa-döntőjének harmadik mérkőzésén, így a házigazda 2–1-re szépített az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharcban.

A Vegas Golden Knights a finálé első két mérkőzésén szinte esélyt sem hagyott ellenfelének, hiszen a Panthers az első nevadai meccset 5–2-re, a másodikat 7–2-re bukta el.

A Stanley-kupa-döntő első Floridában rendezett mérkőzését viszont jól kezdte a Panthers, amely Eric Staal és Matthew Tkachuk összjátéka után Brandon Montour góljával már bő négy perc után vezetett.

De ahogy a hazaiaknál, úgy a vendégeknél is villogtak a sztárok, hiszen az első harmad végén Shea Theodore és Jonathan Marchessault előkészítéséből Mark Stone egyenlített, majd a második harmadban Marchessault is értékesített egy emberelőnyös helyzetet, megfordítva az állást. 1–2

A Panthers mindent megtett, hogy elkerülje a 3–0-s hátrányt a fináléban, és bő két perccel a rendes játékidő lejárta előtt Tkachuk révén kiharcolta a hosszabbítást, amelyben négy és fél perc után Carter Verhaeghe a győzelmet jelentő találatot is megszerezte, így a Panthers 3–2-es hosszabbításos győzelemmel szépített 2–1-re az egyik fél negyedik győzelméig tartó nagydöntőben.

NHL, RÁJÁTSZÁS
STANLEY-KUPA-DÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
Florida Panthers
–Vegas Golden Knights 3–2 (1–1, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Vegas Golden Knights javára

1. MÉRKŐZÉS
Vegas Golden Knights–Florida Panthers 5–2 (1–1, 1–1, 3–0)
2. MÉRKŐZÉS
Vegas Golden Knights–Florida Panthers 7–2 (2–0, 2–0, 3–2)
3. MÉRKŐZÉS
Florida Panthers–Vegas Golden Knights 3–2 (1–1, 0–1, 1–0, 1–0) – hosszabbítás után