NHL: ismét nyert idegenben a Vegas Golden Knights

2021.05.23. 08:55
Közel a továbbjutáshoz a Vegas (Fotó: Getty Images)
A Vegas Golden Knights 4–0-ra nyert a Minnesota Wild otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásának első fordulójában, a párharc negyedik mérkőzésén, így már csak egy győzelem választja el a továbbjutástól.

A vendégek kanadai csatára, Nicolas Roy két góllal járult hozzá a szombati sikerhez. Honfitársa, Marc-André Fleury mind a 35 lövést kivédte, ezzel a 83. kapott gól nélküli mérkőzését produkálta az NHL-ben.

A keleti csoportban a New York Islanders 4–1-re legyőzte a Pittsburgh Penguinst, ezzel egyenlített a párharcban. A házigazdák kapuját Szemjon Varlamov helyett ezúttal is az NHL-újonc Ilja Szorokin védte, aki 29 lövést hárított.

Északon a Toronto Maple Leafs ugyancsak magabiztos sikerrel egyenlített a Montreal Canadiens ellen.

NHL, RÁJÁTSZÁS
Északi-csoport, 1. forduló, 2. mérkőzés
Toronto Maple Leafs
–Montreal Canadiens 5–1
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

Keleti-csoport, 1. forduló, 4. mérkőzés
New York Islanders
–Pittsburgh Penguins 4–1
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–2.

Nyugati-csoport, 1. forduló, 4. mérkőzés
Minnesota Wild–Vegas Golden Knights 0–4
Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–1, a Las Vegas javára.