NHL: a Dallas nagyon elbánt a Chicagóval

2015.12.23. 07:19
A Dallas Stars 4–0-ra legyőzte a Chicago Blackhawkst az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) keddi játéknapjának rangadóján. A San Jose Sharks nagy meccsen verte meg 5–3-ra a Los Angeles Kingst.

Nagy rangadónak ígérkezett a Dallas Stars–Chicago Blackhawks összecsapás, hiszen a Nyugati főcsoport két élgárdájáról van szó. A meccs ennek megfelelően indult, az első harmadikban csak helyzetekig jutottak a csapatok, gól nem esett. A második játékrész közepéig kellett várni az első találatra: Jason Spezza zörgette meg a hálót, s szerzett vezetést a Dallasnak.

Mindössze 11 másodperc telt el a harmadik harmadból, amikor Patrick Sharp megduplázta az előnyt. Később a Blackhawks játékosai elismerték, hogy eléggé lélekromboló volt ez a pillanat. A Chicago nem is támadt már fel, sőt, további két gólt szedett be Colton Sceviourtól, illetve Mattias Janmarktól.

Éles csatát vívott a Los Angeles Kings hazai pályán a San Jose Sharksszal. Az utolsó harmad előtt még a Kings vezetett 3–2-re, ám a záró játékrészben három gólt szerezve fordítottak a vendégek, s nyertek 5–3-ra.

Érdekes jeleneteknek lehettek tanúi a nézők az Arizona Coyotes–Toronto Maple Leafs (3–2) összecsapás első harmadának hajrájában. Összesen három gól esett 21 másodperc alatt (!). James van Riemsdyk ütött gólt 15:09-nél, ám jött Shane Doan, aki előbb 15:16-nál, majd 15:30-nál is betalált!