NHL: 35 éve nem ragyogott így a Stars a szezon elején

NSO/MTI NSO/MTINSO/MTI NSO/MTI
2015.11.09. 07:11
Patrick Kane csúcsformában teljesít (Fotó: Reuters)
Az észak-amerikai jégkorongbajnokság (NHL) Nyugati főcsoportját vezető Dallas Stars sorozatban harmadik győzelmét aratta: a texasiak a legutóbbi játéknapon a Detroit Red Wings vendégeként nyertek 4–1-re.

A Dallas győzelme fölényesnek tűnik, de a mérkőzés nem volt sétagalopp számára, két gólt már az utolsó másfél percben, üres kapura szerzett. Patrick Sharp gólja mellé gólpasszt jegyzett, John Klingberg neve mellé pedig két asszisztot írtak fel.

A hazaiak első számú kapusát, Jimmy Howardot sérülés miatt a harmadik harmad közepén le kellett cserélni.

A 12–3–0-s mérleggel álló Stars – akkor még Minnesota North Stars néven – az 1980–1981-es szezon óta (10–2–3) nem kezdett ilyen jól az első tizenöt meccsén.

A címvédő Chicago Blackhawks 4–2-re verte meg a vendég Edmonton Oilerst. Patrick Kane egy góllal és három gólpasszal, az újonc orosz Artyom Panarin két találattal és egy gólpasszal vette ki részét a sikerből. Kane megszakítás nélkül tizedik mérkőzésén szerzett pontot.