NBA: a zsinórban ötödször nyerő 76ers törte meg a Kings sorozatát

2023.01.22. 08:08
Tyrese Maxey vezérletével győzött Sacramentoban a Philadelphia (Fotó: Getty Images)
Pontgazdag mérkőzést vívott egymással a Sacramento Kings és a Philadelphia 76ers az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) magyar idő szerinti vasárnapi játéknapján. A kiváló formában lévő két csapat rangadóját a vendégek nyerték meg, akik Tyrese Maxey vezérletével győztek 129–127-re.

A Sacramento hat, a Philadelphia négy győzelemmel a háta mögött várta a mérkőzést, melyen a Kings már az első negyedben 25–11-re lépett el a Joel Embiidet és James Hardent is nélkülöző vendégektől. A második felvonás nem a védekezésekről szólt, a hazaiak 71–50-re is elléptek a 76 (!) pontot hozó 12 perc alatt, de a harmadik negyedet 16 egységgel megnyerő 76ers nem csak ledolgozta hátrányát, hanem fordított is és még az is belefért, hogy a negyedik játékrészt négy ponttal elveszítse, hiszen így is nyert 129–127-re.

A mérkőzés legjobbja a 76erstől Tyrese Maxey volt 32 ponttal, három lepattanóval és hat assziszttal, míg a hazaiaknál De’Aaron Fox 31–4–9-es, Harrison Barnes pedig 27–4–1-es mutatóval zárt, a litván Domantas Sabonis majdnem tripla duplát ért el, végül 16 ponttal, kilenc lepattanóval és 10 gólpasszal fejezte be a mérkőzést.

A Keleti főcsoport élén álló Boston Celtics végig kiélezett mérkőzésen győzött idegenben 106–104-re Jaylen Brown (27–8–7), Grant Williams (25–5–1) és Malcolm Brogdon (23–7–2) vezérletével a dupla dupláig jutó Pascal Siakam (29–9–10) vezette Toronto Raptors vendégeként.

A Milwaukee Bucks Janisz Adetokunbo (Giannis Antetokounmpo) nélkül ezúttal nem tudott nyerni a Cleveland Cavaliers otthonában, ugyanis a Donovan Mitchellt nélkülöző hazaiaknál Evan Mobley karriercsúccsal, 38 ponttal, kilenc lepattanóval és három assziszttal, Darius Garland pedig dupla duplával, 21 ponttal, három lepattanóval és 10 gólpasszal vette ki a részét a Cavs 114–102-es sikeréből. Mobley pedig úgy érte el rekordját, hogy büntetőt és hárompontost sem értékesített, csak duplákból jutott el 38-ig!

Tovább szenved a Houston Rockets, amely zsinórban 13. (!) vereségét szenvedte el, ezúttal a 44 pontig jutó Anthony Edwards vezette Minnesota Timberwolves hazai pályán könnyedén győzte le 113–104-re a texasiakat, akiknek legjobbja a dupla duplázó török Alperen Sengün volt 19 pontjával, 16 lepattanójával és hét asszisztjával.

Szintén pocsék sorozatban van az Indiana Pacers, amely a Phoenix Suns elleni 112–107-es vereséggel egymás után hetedszer kapott ki.