Női vízi MK: sorozatban negyedszer az UVSE-é a trófea

2017.12.10. 19:08
Sorozatban negyedszer hódította el a Magyar Kupát az UVSE női vízilabdacsapata, amely az idei fináléban ötméteresekkel győzte le a Dunaújvárost a Komjádi uszodában.
Az UVSE-t irányító Benczur Márton nem maradt száraz, amit cseppet sem bánt (Fotó: Koncz György)

A háromszoros Magyar Kupa-győztes UVSE és a hatszoros első Dunaújváros csapott össze a sorozat idei fináléjában. Az UVSE gyorsan meglépett 2–0-ra, és a gólgazdag második negyed után 7–5-re vezetett. A nagyszünetet követő első találatot is a címvédő jegyezte, ám a Dunaújváros Szilágyi Dorottya vezérletével és egy 3–0-s sorozattal egyenlített (8–8). A válasz Tóth-Csabai Dórától jött, kétszer is, így a záró negyed előtt 10–8-ra az UVSE állt jobban.

Előnyét azonban nem tudta megőrizni: Szilágyi negyedik góljával mínusz egyre zárkózott a Dunaújváros, majd Garda Krisztina találatával kiharcolta az ötmétereseket.

Az UVSE szétlövéssel győzte le az elődöntőben az FTC-t, és az idegek harcát ezúttal is jobban bírta. Kezdésként ugyan Szücs Gabriella hibázott, ám a következő négy fővárosi lövésből gól lett, míg az újvárosiaknál ketten is rosszul céloztak.

NŐI VÍZILABDA MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
UVSE–DUNAÚJVÁROSI EGYETEM MAARSK-GRAPHICS 10–10 (3–1, 4–4, 3–3, 0–2) – ötméteresekkel 4–2
Komjádi uszoda, 250
néző. V: Berki, Fodor
UVSE: Gangl – TÓTH-CSABAI 2, KESZTHELYI 1, Parkes 2, Tóth I. 1, Szücs 1, SEVENICH 2. Csere: Mucsy 1, Pap Médea, Kiss Eszter, Takács V., Pap Mónika, Gyárfás. Edző: Benczur Márton
DUNAÚJVÁROS: Aarts – Vályi F., Gurisatti, Horváth B. 2, GARDA 3, SZILÁGYI D. 4, Ziegler. Csere: Kiss A. (kapus), Mahieu, Vályi V 1, Mchunu, Brezovszki. Edző: Mihók Attila
Gól – emberelőnyből: 5/1, ill. 9/2
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kiállítás, cserével: Gurisatti (28.)
Benczur Márton:
– Végig az történt a vízben, amit elterveztünk. Néhány dologgal nem tudtunk számolni. Úgy érzem, már a rendes játékidőben meg kellett volna nyernünk a mérkőzést. Nagyon büszke vagyok a lányokra, rettentően igazságtalan lett volna, ha nem mi nyerjük az ötméterespárbajt. Maximálisan megérdemelte a csapat a kupagyőzelmet, rengeteget tett érte, úgy érzem, hogy sokkal jobban játszottunk a döntőben, mint az ellenfelünk. Köszönet a stábnak és az egyesületnek is a munkáért.
Mihók Attila: – Nem játszottunk jól, mint ahogyan kiderült, ezt a négy negyed alatt kellett volna megnyernünk, de egyszer sem vezettünk. Olyan gólokat kaptunk, amelyek részben elkerülhetők, és nem szoktam ilyet mondani, ám kicsit a szerencse is mellénk állhatott volna néha. Nem védekeztünk jól, és támadásban is sokszor tanácstalanok voltunk, ennek ellenére vesztes helyzetből egyenlítettünk. Ez az ötöspárbaj nem az erősségünk, megérdemelnénk, hogy egyszer bejöjjön, sokat teszünk érte...