Női vízilabda MK: a Dunaújváros megnyerte a BVSC elleni finálét

2009.11.22. 11:44
Favoritként nyert a Dunaújváros a női MK-döntőben (Fotó: Tumbász Hédi)
A Dunaújvárosi Főiskola nyerte meg a női vízilabda Magyar Kupát, miután a Szőnyi úton három góllal (11–8) jobbnak bizonyult a BVSC-Zuglónál.

Az újvárosiak sokáig egy-két góllal tudtak vezetni, a zuglóiak a harmadik negyed közepén (5–5) érték utol ellenfelüket, onnantól kezdve azonban a későbbi győztes megrázta magát. A negyedik negyed közepén már négy gól volt az újvárosiak előnye (10–6), innen pedig már nem tudtak felállni a hazai medencében tempózó vasutasok.

NŐI MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
DUNAÚJVÁROSI FŐISKOLA-ELCO-DVCSH – BVSC-ZUGLÓ 11–8 (3–1, 1–1, 4–4, 3–2)
Szőnyi út, 200 néző. V: Móni, Schlosser
DUNAÚJVÁROS: KASÓ – Keszthelyi 1, POSZKOLI 1, HUSZKA 3, BERTA 1, Szücs G. 3, Benkő T. Cs: Ács, Papalexisz, Menczinger K., Kovács D. 1, Polák 1. Edző: Mihók Attila
BVSC: Szilágyi – Horváth Á. 1, JANCSÓ 3, Bujka V., SOMHEGYI 2, Csabai, Kling 1. Cs: Illés A., Ráski, Henk 1, Márki. Edző: Tóth Endre
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 12/3
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. 1/1
Kipontozódott: Huszka (22. p.), Ács (24. p.), Illés A. (27. p.)
Mihók Attila: – Igazi kupamérkőzés volt, szerettünk volna simán nyerni. Öt ötnél rá kellett pirítani a lányokra, hogy ha nyerni akarnak, akkor tenni kell érte, s felelősséggel játszani.
Tóth Endre: – Félidőig jól tartottuk magunkat, öt ötnél azonban kaptunk két gólt, s utána nem tudtuk a fórokat belőni. Gyakorlatilag amatőr, napi egy edzéssel készülő csapatom jól bírta a profi, naponta kétszer tréningező Dunaújváros ellen.