A jól célzó Cupido elbánt a fiainkkal

2012.12.09. 11:35
Mindkét válogatottunk a második helyen végzett a Perthben megrendezett U18-as vízilabda-világbajnokságon. Női csapatunk 9–5-re kapott ki a döntőben Görögországtól, fiainkat az olaszok győzték le az aranycsatában 10–8-ra.

Előbb a női döntőt rendezték meg, amely sajnos egyoldalú küzdelmet hozott. A mieink a második negyedben dobták az első góljukat 0–3-nál, és végig futniuk kellett az eredmény után. A szünetben 6–2-re vezettek a görögök, négygólos hátrányt kellett volna tehát ledolgoznia a magyar csapatnak a nagyszünet után. Összesen azonban csak háromszor találtunk be a harmadik és negyedik játékrészben, így nem volt esélyünk az egyenlítésre, Görögország megérdemelten lett világbajnok. A bronzmérkőzésen az oroszok 13–12-re nyertek az Amerikai Egyesült Államok ellen.

A fiúk fináléja sokkal kiélezettebb volt, ezt a kiállítások száma is jelzi. Az első félidőben hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Végül az olaszok térhettek pihenőre egygólos előnnyel (6–5), leginkább a háromszor is betaláló Luca Cupidónak köszönhetően.

A harmadik negyedben a vlv.hu beszámolója szerint a mieinktől Sedlmayer Tamás és Jansik Szilárd is piros lapot kapott, ráadásul ekkorra már Telegdy András is kipontozódott.

A záró negyednek így megfogyatkozva, és egygólos hátrányban (7–6 oda) vágtak neki fiataljaink, az olaszok ráadásul rendre elléptek két góllal. Lőrincz Bálint kipontozódása után György Dávid kapusnak a piros sapkáját fehérre kellett cserélnie, hogy meglegyen a hat magyar mezőnyjátékos, de fiataljaink így is állták a sarat. Szabó Bendegúz, majd Német Toni hozta vissza a reményeinket, de Cupido kevesebb mint fél perccel a vége előtt szabaddobásból negyedszer is bevette a magyar kaput, 10–8-ra alakítva az eredményt, ezzel pedig eldőlt a találkozó.

A torna legjobb játékosának a magyar centert, Német Tonit választották.