A Szeged után az Eger is megverte a Vasast a Komjádi-uszodában

2008.02.02. 21:37
Az Eger idegenben 9-7-re megnyerte a Vasas elleni rangadót a férfi vízilabda ob I előrehozott, 18. fordulójában. A Komjádi-uszodában Gerendás György vezetőedző együttese a második negyedben három góllal dobott többet, az utolsó nyolc percben nem kapott gólt, és megérdemelten hozta el a két pontot a fővárosból. A címvédő angyalföldieknek ez volt a harmadik vereségük.
Biros Péter (balra) és Varga Dániel (9) is három-három gólt szerzett, de a végén csak Biros örülhetett
Mirkó István

Később kezdődött a meccs, mert az időmérő elektronika felmondta a szolgálatot a Komjádi-uszodában. Mintha a hazai óra késleltetni próbálta volna, hogy bekövetkezzen az, ami talán előre meg volt írva a Vasas sorskönyvében.

Aztán végre elkezdődhetett a találkozó, amelynek első félidejében Varga Dániel rendületlenül lőtte Szécsi Zoltán kapuját, de az Eger kapuvédője sokáig minden próbálkozását hárította.

A hetedik percben azonban a Vasas válogatott klasszisa rálelt a megoldásra: nyolc méterről hatalmas gólt ragasztott a bal felsőbe.

A szép gólokat a folytatásban sem kellett nélkülözni, külön érdemes kiemelni Császár Györgyét. A kéztörés után visszatérő Kiss Csabát az első negyed közepén váltó balkezes a második nyolc perc felénél csapta be az egész héten influenzával küszködő Nagy Viktor helyén védő Jónás Györgyöt. Történt, Mátyás Zoltán kiállítása épp letelt, a bekk már úszott Császár felé, aki középre nézett, mintha passzolna, majd kilőtte a hosszú sarkot.

Ezzel a góllal egyenlített az Eger (2–2), amely ettől olyannyira lendületbe jött, hogy a nagyszünetben már 4–2-es vendégelőnyt mutatott az akkor már remekül működő eredményjelző.

Majd következett egy őrült nyolc perc. A Varga-testvérek egy-egy góljával kétszer egy gólra jött fel a bajnokcsapat, az Egernek azonban rendre volt válasza, sőt Biros Péter második gólja után eldőlni látszott a rangadó (4–7).

A piros-kékek erre viszont megrázták magukat, és a sokat lövő, ezzel együtt azonban többet is hibázó Varga Dániel vezérletével kevesebb mint két perc alatt egyenlíteni tudtak, izgalmakban már a rájátszást idézte az összecsapás.

De nem lehetett teljes a Vasas öröme, mivel Biros Péter 15 másodperccel a harmadik negyed vége előtt újra az Egert jutatta előnyhöz, majd a záró felvonás második percében Varga II Zsolt értékesítette a Kis Gábor által kiharcolt büntetőt, és ezúttal már jobban sáfárkodott fórjával az Eger, kiválóan védekezte le a hártalevő hat percet.

Ráadásul a Vasas több nagy hibát is vétett, elég arra gondolni, amikor Steinmetz Ádám úszhatott volna meg, ám Katonás Gergely volt pontatlan, majd a center is rosszul passzolt, Tóth Márton pedig ziccerben lőtt mellé.

A Szeged után az Eger is nyerni tudott a Komjádiban (a többi hat rangadó hazai győzelmet hozott), és ha összekerülnek a piros-kékekkel az elődöntőben, akkor négy nullás hevesi előnyről indul a párharc.

VÍZILABDA, FÉRFI OB I, 18. FORDULÓ

TEVA-VASASPLAKET – BRENDON-UPC-ZF-EGER 7–9 (1–0, 1–4, 5–4, 0–1)
A mérkőzés osztályzata: 4
Komjádi uszoda, 700 néző. V: Kiszelly G., Petik A.
VASAS: Jónás – Katonás, Varga Dániel 3, Kovács R., STEINMETZ Á. 1, Steinmetz B., Mátyás. Csere: Tóth M. 1, Varga Dénes 1, Heinrich 1, Takács B. Edző: Földi László.
EGER: SZÉCSI – Hegedüs G., BIROS 3, Decker Á., KIS G. 1, Nyéki, Kiss Cs.. Csere: CSÁSZÁR 2, Binder 1, Feltham, Varga II Zs. 2, Matajsz. Edző: Gerendás György.
Gól – emberelőnyből: 10/2, ill. 8/1
Ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Decker Á. (31 p.)
Sárga lap: Földi László (30. p.)

Földi László: – Tudtuk előre, hogy nehéz mérkőzés vár ránk. A kínálkozó lehetőségekkel nem tudtunk élni, ezért nyert az Eger.
Gerendás György: – Borzasztóan nehéz mérkőzést volt, nagyon örülök, hogy sikerült győznünk, valamint annak, hogy a Szeged után mi is tudtunk idegenbeli rangadót nyerni.