Tokió 2020: íme, a hétfői versenynap legérdekesebb pillanatai – videók

2021.08.02. 22:40
Az eső teljesen ellepte a dobókört, fóliával kellett védeni (Fotó: AFP)
A női diszkoszvetők estek-keltek, a tollaslabda vegyespáros-versenyében győztes indonéz duó tagja a labdamenet közben cserélt ütőt, az olasz vízilabda-válogatott kapusa pedig pókerarccal fogadta Zalánki Gergő lövését, amelyet fejjel hárított – az Eurosport közölte az alább látható érdekes videókat.

Az amerikai Valarie Allman győzelmével ért véget a női diszkoszvetők versenye, amelyet rövid ideig félbe kellett szakítani az esőzés miatt – a döntés érthető volt, hiszen a dobókör olyannyira csúszott, hogy a hölgyek lényegében estek-keltek a területén.

Nem mindennapi jelenet játszódott le a tollaslabda vegyes párosverseny döntőjében: a győztes indonéz duó tagja, Greysia Polii egész egyszerűen a labdamenet közben cserélt ütőt.

Mint ismert, a magyar férfi vízilabda-válogatott 5–5-ös döntetlent játszott Olaszország ellen a csoportkör utolsó, 5. fordulójában, így a mieink a csoport harmadik helyén végeztek. Az első negyed hatodik percében Zalánki Gergő lövését arccal védte az olaszok kapusa, Marco Del Lungo, aki pókerarccal jelezte, meg sem kottyant neki az eset.

TOKIÓ 2020
A MAGYAR VERSENYZŐK HÉTFŐI PROGRAMJA/EREDMÉNYEI

Atlétika
2.00:
férfi kalapácsvetés, selejtező: Halász Bence – Nem jutott döntőbe a világ- és Európa-bajnoki bronzérmes Halász Bence.
Birkózás
4.30:
férfi kötöttfogás 77 kg,
nyolcaddöntő: Lőrincz Tamás–Ajt Uagram (marokkói), 97 kg, – Mérkőzés nélkül jutott a legjobb nyolc közé Lőrincz Tamás.
nyolcaddöntő: Szőke Alex–Artur Omarov (cseh) – 3:1-es győzelemmel jutott a negyeddöntőbe Szőke Alex.
negyeddöntő: Lőrincz Tamás–Jabiku Sohei (japán) – Legyőzte japán ellenfelét, így biztosan éremért birkózhat majd Lőrincz Tamás.
negyeddöntő: Szőke Alex–Musza Jevlojev (orosz) – Szőke Alex kikapott, de a vigaszágon folytathatja az olimpiát.
elődöntő: Lőrincz Tamás–Mohammadali Geraej (Irán) – Lőrincz Tamás 6:5-re nyert, és bejutott az olimpiai döntőbe
A hétfői birkózó mérkőzésekről itt olvashatnak bővebben.

Kajak-kenu
2.37:
Lucz Dóra(női K–1 200 m) – előfutam – Lucz Dóra megnyerte a második előfutamot, így továbbjutott az elődöntőbe.
2.44: Kárász Anna (női K–1 200 m)– előfutam – Kárász Anna a harmadik előfutamban volt érdekelt, a második helyen végzett, így továbbjutott.
3.05: Adolf Balázs, Fejes Dániel (férfi C–2 1000 m)– előfutam – Adolf és Fejes a hetedik helyen ért célba, így a reményfutamban folytatják.
3.29: Kopasz Bálint (férfi K–1 1000 m)– előfutam – Magabiztosan nyerte a második előfutamot Kopasz Bálint, így továbbjutott a középdöntőbe.
3.53: Varga Ádám(férfi K–1 1000 m)– előfutam – A végére felzárkózott a kínai Csang, de Varga Ádám a második helyen továbbjutott az középdöntőbe az ötödik előfutamban.
4.08: Kozák Danuta, Bodonyi Dóra(női K–2 500 m)– előfutam – A Kozák, Bodonyi páros magabiztosan győzött saját futamában, így ott van a középdöntőben.
4.22: Csipes Tamara, Medveczky Erika (női K–2 500 m) – előfutam – Csipes és Medveczky jól hajrázva, a szám eddigi legjobb idejével megnyerte a futamot, így bejutott a középdöntőbe.
5.22: Adolf Balázs, Fejes Dániel (férfi C–2 1000 m) – reményfutam – Nem jutott az elődöntőbe a reményfutamon sem az Adolf Balázs, Fejes Dániel kettős.
A hétfő hajnali versenyekről itt olvashatnak bővebben!

Kézilabda
9.15:
magyar női válogatott: Magyarország–Svédország 26–23 – a magyar válogatott továbbjutott a legjobb nyolc közé
Sportlövészet
4.30:
férfi kisöbű szabadpuska, selejtező: Péni István, Pekler Zalán – Nem jutott döntőbe Péni István és Pekler Zalán sem.
9.50: döntő
Vízilabda, férfiak

A-csoport, 5. forduló
3.00: Magyarország–Olaszország 5–5 – Döntetlennel zárta a csoportkört a magyar válogatott