Valkusz Máté kikapott, a németek nyerték a Davis-kupa-selejtezőt Tatabányán

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2024.02.03. 15:12
Valkusz Máté kikapott (Fotó: Árvai Károly)
A tenisz Davis-kupa-világdöntő Magyarország–Németország selejtezőjének szombati második, összességében negyedik mérkőzésén a Marozsán Fábián helyett pályára lépő Valkusz Máté két szettben kikapott Jan-Lennard Strufftól Tatabányán, ezzel a németek jutottak be a legjobb 16 közé.

Nagy Zoltán szövetségi kapitány a páros mérkőzés után úgy döntött, hogy Marozsán Fábián helyett Valkusz Mátét jelöli a mai első egyéni, összességében pedig a negyedik meccsre Jan-Lennard Struff ellen. A magyar játékos nem kezdett rosszul, viszont a német is nagyon magabiztos volt az adogatásai mögött. Aztán 3:2-es Struff-vezetésnél sajnos megszületett a meccs első brékje, amely döntőnek bizonyult. 3:6

A második játszma elején rögtön brékelt a német, viszont Valkusz egyből visszajött, és fordított (2:1). Ekkor úgy tűnt, ez fordulópont lehet, ám 2:2-nél Struff ismét elvette a magyar adogatását, és innentől már nem kegyelmezett. Az utolsó gémek nagyon simák lettek, így Struff összességében könnyedén juttatta tovább a németeket a legjobb 16 közé. 2:6