Aus. Open: Szabalenka lesz Gauff ellenfele a döntőért

D. S. B.D. S. B.
2024.01.23. 12:22
Darrian TraynorArina Szabalenka könnyed sikerrel elődöntős Melbourne-ben (Fotó: Getty Images)
A címvédő, második kiemelt Arina Szabalenka lesz az ukrán Marta Kosztyukot kiejtő amerikai Coco Gauff ellenfele az ausztrál nyílt teniszbajnokság (Australian Open) női egyesének egyik elődöntőjében, miután a fehérorosz könnyedén búcsúztatta a kilencedik kiemelt cseh Barbora Krejcíkovát.

A világranglistán 11. cseh úgy jutott el a negyeddöntőig, hogy egy kiemelt ellenféllel sem találkozott, az elődöntőbe jutásért viszont már a címvédő Arina Szabalenkával csapott össze, aki a világelső Iga Swiatek búcsúja miatt (is) első számú favorittá lépett elő.

A második kiemelt fehérorosz azonban nem volt egyenrangú ellenfele Krejcikovának, aki három szervajátékát is elbukta az első szettben, így hiába tudott egyszer brékelni, Szabalenka már első játszmalabdáját értékesítette. 6:2

A mérkőzés képe pedig a második szettben sem hozott változást, a cseh sokkal több ki nem kényszerített hibát követett el, és sokkal kevesebb győztest ütött, s megint elbukta két adogatójátékát. 4:1-et követően Szabalenka hibáját kihasználva Krejcíková brékelni tudott, de ez csak a kozmetikázásra volt elég,  a fehérorosznak ugyanis elég volt megnyernie saját adogatásait, s ezt meg is tette, így 1 óra 14 perces meccsen jutott be az elődöntőbe, ahol a Marta Kosztyukot kiejtő Coco Gauff-fal találkozik. 6:2, 6:3

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (kemény pálya, 86 500 000 ausztrál dollár)