US Open: Nadal nagyon simán győzött Gasquet ellen, a női világelső is továbbment

2022.09.04. 07:44
Rafael Nadal sima győzelemmel jutott a legjobb 16 közé a US Openen (Fotó: Getty Images)
Bejutott a legjobb tizenhat közé a 60 millió dollár összdíjazású kemény pályás amerikai nyílt tenisztornán (US Open) a világranglista harmadik helyén álló spanyol Rafael Nadal, aki a harmadik fordulóban két sima és egy szoros játszmában győzött a francia Richard Gasquet ellen. A nőknél a lengyel világelső, Iga Swiatek is két sima szettben verte az amerikai Lauren Davist.

A harmadik fordulóban négy kiemelt is búcsúzott a férfiaknál, hiszen a kanadai Denis Shapovalov (19.) az orosz Andrej Rubljovtól (9.) kiélezett, ötszettes csatában szenvedett vereséget, az argentin Diego Schwartzman (14.) az amerikai Frances Tiafoe-val szemben maradt alul három játszmában, míg a szintén amerikai Daniel Evans (20.) a nála előrébb rangsorolt horvát Marin Cilictől (15.) kapott ki négy szettben. Az olasz Lorenzo Musettit(26.) pedig a fehérorosz Ilja Ivaskamúlta felül négy játszmában.

Rafael Nadal a papírformát igazolva győzött Richard Gasquet ellen, hiszen a spanyol klasszis saját adogatásai megnyerése mellett mindhárom alkalommal elvette a francia szerváit, majd a második játszmában már Gasquet is nyert egy gémet, de Nadal dolgát csak a harmadik felvonásban tudta megnehezíteni, azonban ez kevés volt a sikerhez, a spanyol pedig sima győzelemmel jutott tovább.

A nőknél a hat pályára lépő kiemelt közül csak egy búcsúzott. A világelső lengyel Iga Swiatek az amerikai Lauren Davis ellen könnyedén nyert 6:3, 6:4-re. A hatodik kiemelt fehérorosz Arina Szabalenka is sima mérkőzésen múlta felül a francia Clara Burelt 6:0, 6:2-re. Az olimpiai bajnok svájci Belinda Bencic 13. kiemeltként bár valamivel esélyesebbként várta a 22. helyen rangsorolt Karolina Plísková elleni találkozót, a mérkőzésen végül szetthátrányból felállva Plísková győzött 5:7, 6:4, 6:3-ra.

US OPEN, NEW YORK (60 millió dollár, kemény pálya)
FÉRFIAK, EGYES
3. FORDULÓ (a 16 közé jutásért)

Rubljov (orosz, 9.)–Shapovalov (kanadai, 19.) 6:4, 2:6, 6:7 (3–7), 6:4, 7:6 (10–7)
Alcaraz (spanyol, 3.)–Brooksby (amerikai) 6:3, 6:3, 6:3
Tiafoe (amerikai, 22.)–Schwartzman (argentin, 14.) 7:6 (9–7), 6:4, 6:4
Ivaska (fehérorosz)–Musetti (olasz, 26.) 6:4, 3:6, 6:2, 6:3
Cilic (horvát, 15.)–Evans (amerikai, 20.) 7:6 (13–11), 6:7 (3–7), 6:2, 7:5
Nadal (spanyol, 2.)–Gasquet (francia) 6:0, 6:1, 7:5
Sinner (olasz, 11.)–Nakashima (amerikai) 3:6, 6:4, 6:1, 6:2