Tenisz: Babos remek játékkal nyolcaddöntőbe jutott

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2017.02.22. 20:45
Babos Tímea először nyert idén egyéni mérkőzést WTA-tornán (Fotó: Földi Imre)
Az első helyen kiemelt Babos Tímea magabiztos győzelemmel jutott tovább szerdán a 250 ezer dollár (72.7 millió forint) összdíjazású budapesti női kemény pályás tenisztorna első fordulójából.

A világranglistán 33. magyar játékos a nyitó körben a török Ipek Soyluval (161.) találkozott, és rögtön elvette 20 éves ellenfele adogatását. A brék szemlátomást megnyugtatta a hazai kedvencet – aki az idén még nem nyert mérkőzést világranglista-pontot adó tornán egyesben –, remekül kihasználta gyorsabb szerváit és bréklabdákat hárított. Aztán 5:3-nál ismét elvette a szabadkártyás Soylu adogatását, így 41 perc elteltével szettelőnybe került (6:3).

A kiválóan szerváló Babos a második játszmát is brékkel kezdte, ám a török 2:2-re egyenlített, csakhogy ezután ismét elvesztette az adogatását. A közönség 4:2-nél már fellélegzett, 5:2-nél pedig kézzelfogható közelségben volt a továbbjutás. A magyar játékos ekkor fantasztikus fogadásokkal eldöntötte a meccset, amely 1 óra 17 percig tartott.

„Én voltam az esélyesebb játékos, nagyon örülök, hogy viszonylag simán tudtam nyerni, nem is rossz tenisszel – nyilatkozta a Nemzeti Sportnak Babos Tímea. – Köszönöm mindenkinek, aki kijött, fantasztikus érzés itthon játszani és itthon megszerezni az első WTA-győzelmemet az idén. A Fed-kupa már nagyon sokat segített az önbizalmamnak, jó meccseket játszhattam ott, és jól is teljesítettem. Az Australian Open óta folyamatosan jobban ment a játék, de a legnagyobb versenyeken top húszas és top harmincas játékosok ellen játszottam, sok döntő szettes meccs elment sok sansszal. Tudom, hogy nem feltétlenül a játékommal volt probléma, úgyhogy a legfontosabb, hogy megvolt a győzelem és napról napra egyre több mérkőzést játszhatok. Blinkovát még életemben nem láttam játszani, de ezért van az edzőm, ő felkészít belőle.”

A 23 éves soproni teniszező elmondta, nyolcaddöntős ellenfeléről semmit sem tud, de edzője már feltérképezte az orosz játékost. Babosra a 16 között ugyanis a selejtezőből érkezett Anna Blinkova vár, aki 148. a WTA-rangsorban.

Udvardy Panna és Anna Blinkova búcsúzott a párosok első fordulójában. A szabadkártyás magyar-orosz duó szerdán egy sima és egy szoros szettben kapott ki a negyedikként rangsorolt tajvani Hszie Szu-vejtől – aki párosban volt világelső és kétszeres Grand Slam-bajnok – és a grúz Okszana Kalasnyikovától.

WTA-TORNA, BUDAPEST (226 750 dollár, kemény pálya)

Páros, 1. forduló (a 8 közé jutásért):
Hszieh, Kalasnyikova (tajvani, grúz, 4.)–Udvardy, Blinkova (magyar, orosz) 6:1, 7:6 (7-5)

ATP-TORNA, MARSEILLE (620 ezer euró, kemény pálya)