Verdasco meccslabdákat hárítva győzött

2011.01.19. 08:11
Verdasco keményen megküzdött a sikerért (Fotó: Action Images)
Caroline Wozniacki és Justine Henin könnyedén, Venus Williams nehezebben jutott be a harmadik fordulóba az Australian Openen a viadal harmadik napján. A férfiaknál két spanyol, Fernando Verdasco és Nicolás Almagro is nagy csatában, ötszettes meccsen jutott tovább.

Az esélyesek közül Caroline Wozniacki és Justine Henin is magabiztos győzelemmel került a legjobb harminckettő közé. A dán világelső 6:1, 6:0-ra megverte az amerikai Vania Kinget, a tizenegyedik helyen kiemelt belga pedig a brit Elena Baltachát győzte le 6:1, 6:3-ra.

A végső győzelemre is esélyes két játékos gyakorlatilag gyorsasági versenyt vívott egymással, amelyet végül Wozniacki nyert, aki 57 perc alatt kivégezte az amerikai Vania Kinget (88. a világranglistán). „Megpróbáltam a mérkőzés legelejétől agresszívan játszani, minden pontra nagyon odafigyeltem, örülök, hogy jól ment a játék” – mondta a mérkőzés után.

Heninnek négy perccel több időre volt szüksége a rengeteget rontó Elena Baltacha (55.) legyőzéséhez. A belga játékos már sokkal magabiztosabban játszott, mint az első körben Sania Mirza ellen, és csak az adhatott okot némi aggodalomra vele kapcsolatban, hogy a mérkőzés közben többször lapogatta korábban sérült könyökét.

A nyolcadik kiemelt Azarenka tizenkét bréket hozó mérkőzést nyert meg 6:4, 6:4-re a cseh Andrea Hlavácková ellen. A fehérorosz teniszező következő ellenfele a dél-afrikai Chanelle Scheepers lesz a harmadik fordulóban.

A negyedik helyen kiemelt Venus Williams kemény csatában verte meg Sandra Záhlavovát: három játszmában győzte le a cseh teniszezőt.

A férfiaknál a kilencedik helyen kiemelt Fernando Verdasco drámai, meccsen meccslabdákat is hárítva 0–2-ről fordított a szerb Janko Tipszarevics ellen és bejutott a harmadik fordulóba.

A második forduló eddigi legnagyobb csatáját hozta Verdasco és Tipszarevics meccse. A szerb kezdett jobban, ellenállhatatlanul játszott az első két szettben. Aztán bár a spanyol váratlanul szépített, a negyedik játszmában mégis Tipszarevics került többször is egy labdára a győzelemtől.

Meccslabdáinál azonban Verdasco mindig húzott valami zseniálisat, majd a szetteket tekintve is kiegyenlített a negyedik felvonás rövidítését 7–0-ra megnyerve. Tipszarevics ekkor már fizikai problémákkal küzdött, így a döntő játszmában labdamenetet is alig nyert. A vége 2:6, 4:6, 6:4, 7:6, 6:0 lett Verdascónak, aki a harmadik fordulóban a japán Nisikori Kei-jel játszik majd.

Egy másik kiemelt spanyol, Nicolás Almagro is öt játszmában győzött: az orosz Igor Andrejevt verte meg nagy csatában.

A hatodik kiemelt Tomás Berdych három óra és három perc alatt négy szettben legyőzte a német Philipp Kohlschreibert, és továbbjutott a harmadik fordulóba. Cseh kollégájához hasonlóan a 8. kiemelt Andy Roddick is ott lesz a legjobb harminckettő között, ugyanis szettveszteség nélkül jutott túl az orosz Igor Kunyicinen.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (25 000 000 ausztrál dollár, kemény pálya)