Czink Melinda könnyű győzelemmel kezdett a birminghami tornán

2009.06.09. 13:28
A 220 000 euró összdíjazású birminghami füves pályás női tenisztorna 1. fordulójában Czink Melinda két szettben, 6:4, 6:3-ra győzött a spanyol Arantxa Parra Santonja ellen.
Czink könnyedén győzött Birminghamben
Fotó: Action Images (archív)

Czink Melinda kezdte az adogatást a selejtezőből főtáblára került spanyol Arantxa Parra Santonja elleni mérkőzésen a birminghami torna első fordulójában, és hozta is első szervajátékát.

Sőt a folytatásban sem hibázott – bár volt két bréklabdája ellenfelének, ezeket hárítani tudta Czink.

A magyar játékosnak 5:4-nél nyílt először lehetősége arra, hogy elvegye ellenfele adogatását, három szettlabdája is volt, és a másodikat értékesítette, így 6:4–re megnyerte az első játszmát

A világranglista alapján Czink volt a mérkőzés esélyese, hiszen az 57. helyen áll, míg a spanyol teniszező csak a 198., de eddigi négy találkozójukból csupán kettőt nyert meg a magyar versenyző.

Ezúttal viszont végig kézben tartotta a mérkőzés alakulását, köszönhetően elsősorban nagyon magabiztos szervajátékának.

Igaz, hogy a második szettben három bréklabdát is elrontott, a negyediket viszont értékesítette, így 5:3-nál már a mérkőzésért adogatott.

Ekkor egy kicsit megtorpant, Parra Santonjának két labdája is volt az 5:4-hez, de ezekkel nem tudott élni, és Czink végül hozta a gémet, amivel 6:4, 6:3-ra a mérkőzést is megnyerte.

Czink párosban a dél-afrikai Natalie Grandinnal az oldalán a Julie Ditty, Carly Gullickson amerikai kettős ellen lép pályára ma 15 óra után.

A magyar teniszező egyesben a 2. fordulóban a Zahlavová-Strycová (cseh)–Morita (japán) meccs győztesével találkozik.

WTA-TORNA, AEGON CLASSIC, BIRMINGHAM (220 000 euró, füves pálya)