La Liga: Bilbaóban szerzett három pontot a Real Madrid

2017.03.18. 18:10
Benzema (jobbra) szerezte a Real első gólját (AFP)
Az élvonalbeli spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 28. fordulójában az Athletic Bilbao ugyan jól játszott a Real Madrid ellen, és Karim Benzema góljára Aritz Aduriz révén még válaszolni tudott,  de 1–1-es állásnál Casemiro gólja eldöntötte a találkozót.

Az egymás után két győzelmet jegyző Athletic Bilbao a BBC-vel a kezdőjében felálló Real Madridot fogadta. Az első 15 perc nem a Karim Benzema, Gareth Bale, Cristiano Ronaldo hármasról szólt, sőt a vendégek teljesen beszorultak a saját kapujuk elé.

Miután a kezdeti nehéz perceket átvészelte a Real, szépen lassan kezdte átvenni az irányítást, előbb lesgólt szerzett Ronaldo, majd adott egy gólpasszt, immáron szabályosan: Casemiro mesteri labdával indította a portugált, aki a kapu elé érkező Benzemát hozta kihagyhatatlan helyzetbe. 0–1

A gól kissé visszavett a Bilbao magabiztosságából, legalábbis már nem teremtett minden percben veszélyes helyzetet. A félidő utolsó negyedórája a szabálytalan belépőkről és egy kisebb csetepatéról marad emlékezetes.

A fordulást követően megint a hazaiak kezdtek aktívabban, fáradozásaiknak a 65. percben lett meg az eredménye, amikor Raúl García egy keresztlabdát pontosan fejelt vissza a kaputól néhány lépésre álló Aritz Adurizhoz, aki könnyedén bebólintotta az Athletic egyenlítő gólját. 1–1

Nem sokáig örülhettek azonban a bilbaóiak, három perccel később ugyanis hasonlóan üresen találta Casemirót Ronaldo fejese – a brazil sem hibázott öt méterről. Érdekesség, hogy a gólt eredményező szögletnél Sergio Ramost ketten fogták, és további egy-két játékos figyelt rá, miközben a gólszerző teljesen üresen maradt. 1–2

Az utolsó percekben hiába rohamoztak már a baszkok, az őszi egymás elleni összecsapásukhoz hasonlóan ezúttal is 2–1-es Real-győzelem született.