La Liga: Griezmann duplázott, hátrányból nyert a Girona ellen az Atleti

DOMONKOS BÁLINTDOMONKOS BÁLINT
2024.04.13. 16:06
Antoine Griezmann duplázott a Girona ellen (Fotó: Getty Images)
Rossz kezdése ellenére Antoine Griezmann vezérletével fordított, és hazai pályán 3–1-re nyert az Atlético Madrid az idény meglepetéscsapata, a Girona ellen a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 31. fordulójában.

ATLÉTICO MADRID–GIRONA

Rangadóval indult a szombati játéknap a La Ligában, a tabella negyedik helyén álló Atlético Madrid a Borussia Dortmund elleni Bajnokok Ligája-párharc két meccse között az idény meglepetéscsapatát, a harmadik helyen álló Gironát fogadta.

Diego Simeonéék egy győzelemmel faraghattak volna hátrányukból, míg Míchel együttese a három ponttal – ideiglenesen biztosan – megelőzte volna a Barcelonát.

Nos, ez a meccs nem indult olyan jól az Atletinek, mint hét közben a németek ellen, ugyanis a Girona egy ragyogóan kijátszott akció végén Artem Dovbyk idénybeli 16. bajnoki találatával már a 4. percben vezetett. Az ukrán támadó gólját 24 passz előzte meg, ilyen hosszú passzsorozatra egy gól előtt még a 2005–2006-os kiírásban az FC Barcelona volt képes, amely Gianluca Zambrotta révén szerzett gólt 24 passz után.

A „matracosok” csupán fél órával később, a 34. percben tudták gólra váltani mezőnyfölényüket, amikor egy kezezés miatt megítélt büntetőt Antoine Griezmann értékesített. A madridiak az egyenlítés után lendületben maradtak és még a szünet előtt összejött a fordítás is, amikor Álvaro Morata bal oldali beadására középen tökéletes ütemben érkezett Ángel Correa.

Egy kis stat: minden sorozatot figyelembe véve az öt topligában a Manchester City mellett (Erling Haaland 30, Phil Foden 22) csak az Atlético Madrid mondhatja el magáról, hogy két játékosa is elérte a 20 gólt az idényben, Álvaro Morata és Antoine Griezmann is 20-nál jár.

Az Atleti ott folytatta a második félidőt, ahol az elsőt abbahagyta és egy védelmi hibát kihasználva Griezmann második góljával lépett el 3–1-re, ezután pedig már nem tudtak megújulni a vendégek, sőt, a madridiak álltak közelebb az újabb gólhoz, de az eredmény már nem változott.

Diego Simeonéék a sikerrel négy pontra csökkentették hátrányukat a harmadik helyezett Gironához képest hét fordulóval a bajnokság vége előtt, de az FC Barcelona is örülhet Míchelék „botlásának”, ugyanis a gránátvörös-kékek egy cádizi sikerrel pontelőnybe kerülnek a másik katalán csapathoz képest.

GETAFE–RAYO VALLECANO

Gólokat nem, sárga lapokat viszont bőven hozott a „kicsi madridi derbi” néven is ismert Rayo–Getafe ütközet. A mérkőzést vezető Jorge Figueroa Vázquez tízszer figyelmezte az egymással is gyakran összekapó játékosokat, akik nem tudtak sok munkát adni a két kapusnak – Soriának kétszer, Dimitrievszkinek pedig egyszer sem kellett védenie, ennek tükrében igazságos a gól nélküli döntetlen.

SPANYOL LA LIGA
31. FORDULÓ
Atlético Madrid–Girona 3–1 (Griezmann 34., 50. – az elsőt 11-esből, Correa 45+6., ill. Dovbik 4.)
Rayo Vallecano–Getafe 0–0