Saúl-bomba itt, Suárez-fejes ott – iksz az Atlético–Barcán

2017.10.14. 20:35
Luis Suárez és a Barca nagyot küzdött, s végül egyenlített a szombat esti rangadón (Fotó: AFP)
Kiváló iramú, lüktető mérkőzésen 1–1-es döntetlenre végződött a La Liga nyolcadik fordulójának rangadója, az Atlético Madrid–Barcelona összecsapás. Sokáig a hazaiak vezettek, a hajrában azonban Luis Suárez kiegyenlített, sőt Lionel Messi az utolsó pillanatban a győzelmet is megszerezhette volna csapatának.

Azonnal bekezdett a katalán csapat, Lionel Messi már fél perc után gólhelyzetbe került, ám lövése kevéssel elkerülte a kaput. Nem sokkal később Andrés Iniesta is tesztelte Jan Oblakot, ám a hazaiak nem maradtak adósak a válasszal: Antoine Griezmann kétszer is tesztelte Marc-André ter Stegent, a német kapus állta a sarat.

A 21. percben azonban már ő is tehetetlen volt: szép akció végén kissé balról, jobb lábbal, körülbelül 18 méterről Saúl Níguez lőtt – a labdát mintha zsinóron húzták volna a bal alsó sarokba. 1–0

A szünetig még több helyzetet is láthattunk, de az állás nem változott.

A fordulás után igen erős nyomást gyakorolt ellenfelére a katalán csapat, ekkor azonban még csak egy Messi-kapufáig jutottak a gránátvörös-kékek. Az Atlético igyekezett szoros védekezéssel őrizni előnyét, azért néhány ellentámadásra futotta a hazaiak erejéből.

Talán egy-két vérmesebb Atlético-drukker már elhitte, hogy megvan a meccs, amikor a hajrában jött Luis Suárez: Sergi Roberto hibátlan ívelésénél Oblak csak belepiszkálni tudott az uruguayi fejesébe. 1–1

Lionel Messi a hosszabbításban egy 17 méteres szabadrúgással megnyerhette volna a meccset csapatának, ám a végig remekül védő Jan Oblak hárította a próbálkozást – maradt az iksz.

Így megszakadt a Barcelona hétmeccses győzelmi szériája. A második félidőben a katalánok ugyan sok lehetőséget dolgoztak ki, a jól játszó Atlético otthonában megszerzett pont értékes lehet még a végelszámolásnál – ahogy a hazaiaknak sincs okuk a szomorkodásra.

SPANYOL LA LIGA
8. FORDULÓ

Atlético Madrid–Barcelona 1–1 (Saúl 21., ill. L. Suárez 82.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

KORÁBBAN
Athletic Bilbao–Sevilla 1–0 (Vesga 43.)
Getafe–Real Madrid 1–2 (M. Llorente 56. – öngól, ill. Benzema 39., C. Ronaldo 85.)
Deportivo Alavés–Real Sociedad 0–2 (Oyarzabal 77., Elustondo 82.)