La Liga: egy veretlen maradt, a Real legyűrte a Barca rémét

2015.10.24. 17:54
CR bevágta, és a Real ezt is behúzta (Fotó: Reuters)
A Real Madrid Cristiano Ronaldo, Danilo és Marcelo találatával 3–1-re legyőzte a Celta Vigót a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (La Liga) 9. fordulójában. A hazaiak tíz emberrel fejezték be a találkozót.

A Real Madrid az idényben még veretlen tétmeccsen, a La Ligában legutóbb 2015 márciusában, a Barcelona elleni rangadón kaptak ki a blancók, akik vezetik a tabellát, érdekesség azonban, hogy az idény meglepetéscsapatát, a Celta Vigót csak jobb gólkülönbségük miatt előzték meg a találkozó előtt – csakúgy, mint a Barcát.

A katalánokat legnagyobb meglepetésre 4–1-re kiütő, szintén veretlen Celta az átvariált madridi kezdő – K. Navas – Danilo, Varane, S. Ramos, Marcelo – Modric, Casemiro, Kroos – L. Vázquez, Jesé, C. Ronaldo – ellen nem húzta sokáig, már a 8. percben előnybe kerültek a vendégek.

A madridi nevelésű, az előző idényt az Espanyolnál kölcsönben töltő Lucas Vázquez középre passzolt, de nem talált embert, Cristiano Ronaldo azonban az ütemtelenül pattogó labdát beérte, és estében a kapuba bombázta (0–1). Bár a passz messze nem volt tökéletes, asszisztnak számít, a spanyolnak pedig ez már a harmadik volt a szezonban a ligában, ezzel vezeti a házi gólpasszlistát.

A madridiak nem álltak le, jött gyorsan a következő is. Jesé forgatott meg mindenkit, aztán a teljesen üresen álló, a támadással felérő Danilo lábára tette a labdát, a brazil pedig tökéletesen helyezett a felső sarokba (0–2).

Az eredmény alapján akár simának is tűnhetett volna a meccs, ám a madridiak újra imáikba foglalhatták Keylor Navas nevét, a Costa Rica-i kapus újra mindent megfogott, őrületbe kergetve a hazaiakat.

A fordulás után is volt lehetősége szép számmal a Celtának a szépítésre, a hazaiak azonban képtelenek voltak eltalálni a kaput.

Aztán jött a hideg zuhany, Gustavo Cabral a játékvezető megítélése szerint visszahúzta Sergio Ramost, villant a sárga lap, az argentinnak ez pedig már a második volt, így mehetett azonnal zuhanyozni. Kérdés, jogos volt-e a kiállítás… A Celta-játékosok szerint nem, a reklamálásért röppent is újabb két sárga fél perc alatt.

Emberelőnyben már nem erőlködött a Real, bezzeg a Celta! Navas bravúrt bravúrra halmozott, de Nolito elképesztő bombájánál már ő is tehetetlen volt, öt perccel a vége előtt egy gólra zárkóztak a kék mezesek (1–2).

A kilenc emberrel támadó Celta azonban nem örülhetett, egy kontra végén Marcelo állította be az 1–3-as végeredményt.

Ezzel a sikerrel átmenetileg meglépett a riválisok előtt a tabellán a Real Madrid.

SPANYOL LA LIGA
9. FORDULÓ

Sevilla–Getafe 5–0 (Gameiro 35., 45., 60. – az utolsó 11-esből, Banega 50. – 11-esből, Konopljanka 81. – 11-esből)
Celta Vigo–Real Madrid 1–3 (Nolito 85., ill. C. Ronaldo 8., Danilo 23., Marcelo 95.)
Granada–Betis 1–1 (Foulquier 3., ill. R. Castro 30. – 11-esből)
Málaga–Deportivo La Coruna 2–0 (Tighadouini 62., Juan Carlos 85.)