Férfi röpi NB I: egyenlített a Kaposvár, a döntő küszöbén a Kazincbarcika

MTI MTIMTI MTI
2018.04.07. 20:21
A címvédő Kaposvár otthon legyőzte a Kecskemétet, ezzel egyenlített, míg a Kazincbarcika ötszettes csatában nyert a tavalyi ezüstérmes Pénzügyőr vendégeként, amivel 2:0-s előnyre tett szert a férfi röplabda NB I három sikerig tartó elődöntőjében.

Nem eszik olyan forrón a kását, avagy a kecskeméti vereség után egyenlített a Fino Kaposvár a férfi röplabda NB I elődöntőjének második mérkőzésén. Közel járt ehhez a Pénzügyőr is, amely kétjátszmás hátrányból egalizált hazai pályán a Magyar Kupa-győztes Kazincbarcika ellen, ám a Barcika nem hagyta kiénekelni a sajtot a szájából, így a harmadik, keddi mérkőzésen kiharcolhatja a fináléba jutást.

A Magyar Kupa-győztes Kazincbarcika továbbra is veretlen az idényben.

RÖPLABDA
Férfi NB I
Elődöntő, 2. mérkőzések
Fino Kaposvár SE–HÉP-Kecskeméti RC 3:1 (–21, 16, 23, 16)
Az állás: 1:1

PÉNZÜGYŐR SE–VEGYÉSZ RC KAZINCBARCIKA 2:3 (–21, –21, 13, 20, –12)
Kőér utca, 200 néző. V: Bátkai-Katona, Halász
PÉNZÜGYŐR:
Kiss D. 12, Rása 10, Kecskeméti 5, SZALAI SZ. 16, Kovács S. 2, ROZGONYI 23
Csere: Manoogian (liberó), Jánossy, Gallo, Takács G. 1, Bokor 5, Kiss N. Edző: Weczera Csaba
KAZINCBARCIKA: MILEV15, Banai 6, PÁEZ DIAZ 5, MÉSZÁROS 14, Juhász 6, Szabó D. 9. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Toronyai 1, Árva 2, Blázsovics 2, Gebhardt N. 1. Edző: Daniel Oravec
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 16:13, 20:21. 2. játszma: 6:8, 16:15, 20:21, 3. játszma: 8:6, 16:8, 21:8. 4. játszma: 5:8, 16:14, 21:18. 5. játszma: 3:5, 7:10, 10:12
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Kazincbarcika javára
Weczera Csaba:
– Kiélezett mérkőzésre készültünk, örülünk, hogy sikerült öt szettet játszani. A teljesítményre nem panaszkodhatunk, egyedül a győzelem hiányzik. Azt hiszem, az elveszített szettjeinket nem a Kazincbarcika nyerte meg, hanem mi rontottuk el.
Daniel Oravec: – Négy játszmán keresztül gyengén nyitottunk, de a fogadásunk sem volt jó. Nyertünk, ez a lényeg, ám sokkal több emócióra és tűzre van szükség a pályán. Kedden, otthon szeretnénk lezárni ezt a párharcot, ám nem lesz könnyű dolgunk.