Női röpi Extraliga: maratoni csatában került közel a címvédéshez a Vasas

2024.04.13. 21:59
Drámai meccsen győzött a Vasas (Fotó: Vasas röplabda)
A Vasas nyerte a döntő második meccsét a női röplabda Extraligában, miután szombaton hatalmas csatában, 3-2-re legyőzte idegenben a Kaposvárt, így 2:0-ra vezet a párharcban.

Az egyik fél harmadik sikeréig tartó finálé harmadik összecsapását szerdán rendezik a fővárosban, és amennyiben azt is a Vasas nyeri, sorozatban harmadszor lesz bajnok, ráadásul abban az esetben a mostani idényt magyar csapatokkal szemben veretlenül zárja.

A története első döntőjét játszó somogyi együttest a megszokottnál több néző várta a meccskezdéskor a Kaposvár Arénában, de a címvédőt is elkísérte mintegy negyven fanatikusa Somogy vármegyébe.

A nyitófelvonás eleje sok hosszú labdamenetet hozott, mert mindkét együttes támadói többször is kényszermegoldásokra kényszerültek. A Vasas 7:7 után négypontos előnyt alakított ki, és bár vendéglátója ennél nem került sokkal nagyobb hátrányba, a véghajráig közelebb sem tudott, mert a fővárosiak támadásban mindig megtalálták a jó megoldásokat. A szett utolsó pontjainál aztán izgulnia kellett a vendégdrukkereknek, de csapatuk végül egy rossz hazai szerva után előnybe került.

A második szett első felében a kaposváriak ott folytatták, ahol az előző végén abbahagyták, agresszívan nyitottak és precízen támadtak, így tartották a lépést a címvédővel. A játékrész derekán, valamint a végjáték előtt aztán elkövettek néhány ki nem kényszerített hibát, de 18:22 után sorozatban öt szerzett ponttal közel kerültek a részsikerhez, ez azonban ezúttal sem jött össze: a Vasas a gambiai-szlovén kettős állampolgár Fatoumatta Sillah megoldásaival fordított és megduplázta előnyét.

A harmadik felvonás elején is tartották magukat a somogyiak, de a jól nyitó, és blokkban is jobban teljesítő címvédő a játékrész derekához érve hárommal meglépett. A Kaposvár még egyszer összeszedte magát és fordított (18:17), majd a hajrában négy mérkőzéslabdát hárítva szépített, maximálisan kihasználva a vendégek hibáit.

A negyedik felvonást jól kezdte a részsikertől alaposan belelkesült házigazda, a vendégeket edző görög Jannisz Atanaszopulosz időkérésekkel, challenge-ekkel és cserékkel is próbálta kizökkenteni a KNRC-t, de a hazaiak ezúttal sem remegtek meg és kiharcolták a döntő szettet. Ebben mindkét együttesnek volt hosszabb pontszerző sorozata, de a térfélcserénél a 4:6-ról fordító Vasas volt kétpontos előnyben. A fővárosiak 9:2-es sorozatot produkáltak, amivel megnyerték a maratoni, 156 perces összecsapást.

A mérkőzés legjobbja a hazaiak brazil átlója, a 27 pontig jutó Sara Dias volt, a vendégektől az amerikai Taylor Bannister, illetve a gambiai-szlovén Fatoumatta Sillah is 24 pontig jutott.

RÖPLABDA
Női Extraliga, döntő, 2. mérkőzés
KAPOSVÁRI NRC–VASAS ÓBUDA 2:3 (–23, –25, 28, 18, –12)
Kaposvár, 1200 néző. V: Tillmann, Mezőffy Zs.
KNRC: HURST 18, VILVERT 15, Martin 1, SZEDMÁK 23, Radnai Luca 5, DIAS 27. Csere: Rády (liberó), Nicolai, Godó, Maiorano. Edző: Vincent Lacombe
VASAS: Török K. 13, GYIMES-CAPET 9, BANNISTER 24, SILLAH 24, ABDÜLAZIMOVA 13, Gülübay 5. Csere: JUHÁR D. (liberó), Papp O. 1, Fricová 3, Tóth S., Jámbor. Edző: Janisz Athanaszopulosz
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 2:3, 7:7, 9:13, 12:14, 15:21, 21:23. 2. játszma: 3:2, 9:7, 12:12, 14:12, 14:17, 18:18, 18:22, 23:22, 23:24, 25:25. 3. játszma: 3:3, 8:8, 11:14, 14:17, 18:17, 22:22, 24:23, 24:25, 25:26, 26:27, 27:28. 4. játszma: 6:2, 14:7, 20:14. 5. játszma: 2:4, 6:4, 8:13, 11:13
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–0 a Vasas javára
Vincent Lacombe: – Óriási volt a küzdelem, közel jártunk, csak egy-egy pont döntött. Büszke vagyok arra, ahogyan harcoltak a lányok. A harmadik találkozón mindent bele kell adnunk, a végsőkig kitartunk és ha így játszunk, akkor bármi megtörténhet.
Janisz Athanaszopulosz: – A Kaposvár nyitásaival alaposan kibillentett minket a komfortzónánkból. A harmadik játszma végén így is lezárhattuk volna a meccset, nem sikerült és a hazaiak ettől új erőre kaptak, még több önbizalmuk lett. Az ötödik szettben sikerült agresszívan játszanunk, a lányok fel tudtak állni a padlóról, és megnyertük a meccset.