Röplabda: továbbjutott a MÁV Előre, kikapott a Békéscsaba

2023.11.01. 22:08
Fotó: Facebook/MÁV Előre SC
Kettős győzelemmel jutott tovább a férfi röplabda Challenge-kupa második fordulójába a MÁV Előre, miután a visszavágón is legyőzte osztrák ellenfelét. Mindeközben a Békéscsaba 3:1-es vereséget szenvedett a szlovén OK Calcit Kamnik csapatától a női röplabda Közép-európai Liga alapszakaszának második fordulójában, szerdán.

A hazai háromjátszmás győzelem után a MÁV Előre már csak aranyszettben eshetett volna ki a férfi röplabda Challenge-kupa selejtezőjében az osztrák Amstetten ellen. A bajnoki ezüstérmes székesfehérváriak semmit sem bíztak a véletlenre, a szerda esti idegenbeli visszavágón is 3:0-ra győzedelmeskedtek úgy, hogy a második játszmában 9:1-es hátrányból kapaszkodtak vissza. Dávid Zoltán együttese a harmadik számú európai klubsorozatban a legjobb 32 között a svájci Näfelsszel találkozik november végén.

A női Közép-európai Ligában címvédő Békéscsaba vereséget a zágrábi minitorna második meccsén.

A háromszoros aranyérmes magyar együttes kiélezett mérkőzést játszott, amelyen másodjára már nem jött össze az egyenlítés, így végül négy szettben alulmaradt.

Tóth Gábor alakulata jelenleg egy-egy győzelemmel és vereséggel rendelkezik, legközelebb pedig jövő szerdán lép pályára a lengyel Bielsko-Biala együttese ellen.

RÖPLABDA
Férfi Challenge-kupa, 1. forduló (a 32 közé jutásért), visszavágó
VCA Amstetten NÖ (osztrák)–MÁV Előre Foxconn 0:3
(–19, –20, –18)
Amstetten, 70 néző. V: Grellier (svájci), Rozek (szlovén).
AMSTETTEN: Schober 4, Hüther 4, Jackman 16, Cielavs 5, Anegay 5, Spring 2. Csere: Zehner (liberó), Barrial 2, Riegler, Derejczyk 2. Edző: Tomás Galimberti
SZÉKESFEHÉRVÁR: Eke 4, Szabó V. 6, Janke 7, Tomanóczy B. 7, Pesti 4, Koci 15. Csere: Takács M., Szentesi (liberó), Dileo, Fazekas B. 4, Boa 2, Szávai, Sebestyén M. Edző: Dávid Zoltán
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 3:1, 7:4, 9:12, 12:17, 14:20, 18:22. 2. játszma: 3:0, 9:1, 11:5, 11:10, 12:12, 15:13, 16:19, 18:22. 3. játszma: 2:1, 2:4, 4:6, 6:9, 9:14, 13:20, 16:23
Továbbjutott: a MÁV Előre, kettős győzelemmel
Dávid Zoltán: – Az első néhány pontnál látszott a srácokon a stressz, ami természetes, hiszen ez volt az első nemzetközi megméretésük idegenben. Annak ellenére, hogy a második szettben sokkal vezetett az ellenfél, azt láttam az osztrákokon, hogy nem hisznek a továbbjutásban, mi viszont szépen lassan építettük az önbizalmunkat. Sikerült „megnyitni” azt a játékost, akit a taktikánk alapján kellett, utána nagyon szépen betartotta az utasításokat a csapat, és kézben tartottuk a mérkőzést.

Női Közép-európai Liga, alapszakasz, 2. forduló
Swietelsky-Békéscsaba–OK Calcit Kamnik (szlovén) 1:3
(17, –23, 18, 20)
Zágráb, 25 néző. V: Schimpl, Jurácek (szlovákok).
BÉKÉSCSABA: Sztancsulova 6, Pintér A. 4, Stepanenko 17, Glemboczki 7, Kump 2, Aydinogullari 2. Csere: Molcsányi R., Kertész P. (liberók), Kotormán, Strumilo 12, Bodnár D. 4. Edző. Tóth Gábor
Az eredmény alakulása. 1. játszma: 4:1, 8:4, 11:8, 12:11, 15:14, 20:15. 2. játszma: 3:2, 5:7, 9:9, 13:13, 16:14, 19:17, 22:20, 22:22. 3. játszma: 4:1, 5:3, 5:8, 9:9, 12:9, 16:10, 20:14, 22:16. 4. játszma: 3:1, 4:5, 8:8, 15:10, 17:14, 19:15, 19:19, 22:20
Bruno Najdic: – Nagyon nehéz mérkőzés volt. Mindkét együttes nagyon küzdött, agresszívan játszott, most nekünk jött ki jobban a lépés.
Tóth Gábor: – Hiányzott a Mladost Zagreb elleni agresszivitás. Lassan kezdtünk, valamint a szélső ütők támadóhatékonysága nem érte el azt a szintet, hogy egy ilyen csapat ellen reális legyen a győzelem