Serie A: Politano elképesztő kapásgólt lőtt, négyig jutott Monzában a Napoli

2024.04.07. 20:00
Matteo Politano szenzációs gólt szerzett (Fotó: Getty Images)
A Bajnokok Ligájába vágyó Bologna gól nélküli döntetlent játszott a Frosinone vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Remekül indult a mérkőzés a Monza számára a Napoli ellen: Milan Djuric egy balról érkező beívelés után szépen bólintott a kapu bal oldalába. A már az első félidőben is fölényben játszó nápolyiak a szünet után álomszerű perceket élhettek át: hat perc leforgása alatt először Victor Osimhen egyenlített fejjel, aztán Matteo Politano egy elképesztő távoli kapáslövéssel megszerezte a vezetést, majd Piotr Zielinski is gyönyörű góllal íratta fel nevét az eredményjelzőre: a tizenhatoson kívülről növelte a Napoli előnyét.

POLITANO GÓLJA

ZIELINSKI TALÁLATA

A lengyel gólja után szinte rögtön szépített Andrea Colpani, gyönyörűen tekert a kapu jobb oldalába. Azonban végül kettővel nyert a Nápoly, Giacomo Raspadori kipattanóból szerezte meg a végeredményt kialakító találatot.

A Frosinone és a Bologna összecsapásán nagyon kevés helyzetet hozott az első félidő: egyik csapat sem tudott a kapuba találni. A szünet után a vendégek álltak közelebb a gólhoz, de Stefano Turati kétszer is jól helyezkedve végett.

Az utolsó pillanatokban Dan Ndoye hős lehetett volna, de a hazaiak kapusa bravúrral a kapufára tolta a labdát, aztán az ismétlés sem ment be.

A döntetlen egyik csapatnak sem jó: a Frosinone maradt a 18., kieső helyen, míg a Bologna továbbra is negyedik, és nézegethet hátrafelé.

A nemzetközi kupaindulásért harcoló Atalanta hiába vezetett, kikapott Cagliariban. A bergamóiak a hajrában bukták el a mérkőzést. A Veronának sem ért sokat az, hogy előnybe került: a Genoa a szünet után fordított.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
Frosinone–Bologna 0–0
Monza–Napoli 2–4 (Djuric 9., Colpani 62., ill. Osimhen 55., Politano 57., Zielinski 61., Raspadori 68.)
Cagliari–Atalanta 2–1 (Augello 42., Viola 88., ill. Scamacca 13.)
Hellas Verona–Genoa 1–2 (Bonazzoli 8., ill. Ekuban 45., A. Gudmundsson 58.)

Később
20.45: Juventus–Fiorentina (Tv: Sport1)

HÉTFŐN
20.45: Udinese–Internazionale (Tv: Sport1)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Milan–Lecce 3–0 (Pulisic 6., Giroud 20., Rafael Leao 57.)
Kiállítva: Krsztovics (45., Lecce)
Roma–Lazio 1–0 (G. Mancini 42.)
Empoli–Torino 3–2 (Cambiaghi 6., Cancellieri 74., Niang 90+4., ill. D. Zapata 60., 90+1.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Sassuolo 2–2 (Candreva 52., Maggiore 90+1., ill. Laurienté 37., Bajrami 44.)