Serie A: nem született gól a torinói rangadón és Bolognában sem

Sári RolandSári Roland
2024.04.13. 20:07
Nem bírt egymással a két torinói gárda (Fotó: Getty Images)
A Juventus a Torinóval, a Bologna a Monzával játszott gól nélküli döntetlent, a Lecce pedig a hosszabbításban szerzett találattal 1–0-ra megverte az Empolit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának gólszegény szombati játéknapján.

TORINO–JUVENTUS

A torinói derbi hangulata szokás szerint elképesztő volt, azt viszont nehezen lehetne elmondani, hogy a mérkőzés maga sok izgalmat és fordulatot tartogatott. Keveset voltak a csapatok a kapuk előterében, és igazán nagy helyzeteket nem sikerült kialakítaniuk. A 31. percben Dusan Vlahovics gyönyörű lövést engedett el, de Vanja Milinkovics-Szavics bravúrosan hárította a labdát.

Bár a fordulás után gyorsan a hálóban kötött ki a labda, Duván Zapata lövése nem ért gólt egy korábbi szabálytalanság miatt. A folytatásban növelni tudtak a tempón a csapatok, így már egyre gyakrabban láthattunk ígéretes támadásokat, de ezeket továbbra sem sikerült pontosan befejezniük. A 87. percben Ivan Juricot piros lappal kiállították, de a Juventus emberelőnye sem hozott nagy változást – maradt a 0–0.

BOLOGNA–MONZA

A torinói meccshez hasonlóan igazán izgalmas pillanatokat a bolognai összecsapás sem hozott. A tabellán negyedik hazai gárda végig érzékeltette fölényét, és sokkal több ígéretes támadást vezetett, mint a Monza, de ezeket nem volt képes gólra váltani. A Bologna az utolsó percekig minden erejével próbálta bevenni a kaput, míg a vendégeknek összesen csak négy kapura lövési kísérletük volt, mégis döntetlen született. 0–0

LECCE–EMPOLI

Korán vezetést szereztek a vendégek, csakhogy Alberto Cerri ötödik percben jegyzett távoli találatát kezezés miatt a VAR elemzése után visszafújta a játékvezető. A folytatásban sokáig nem született gól, és úgy is festett, gól nélküli döntetlennel zárul a találkozó, ám a hosszabbításban megtört a jég. A 91. percben Nicola Sansone kapott pontos labdát, amelyet szépen betekert az alsó sarokba, kiharcolva a hazaiak győzelmet. 1–0

18.00: Udinese–Roma (Tv: Sport2)
20.45: Internazionale–Cagliari (Tv: Sport2)
HÉTFŐN JÁTSSZÁK
18.30: Fiorentina–Genoa (Tv: Sport1)
20.45: Atalanta–Verona (Tv: Sport1)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lazio–Salernitana 4–1 (Felipe Anderson 7., 35., Vecino 14., Isaksen 87., ill. Tchaouna 16.)