Serie A: nem bírt a kiesőjelölttel a Napoli

Sári RolandSári Roland
2024.04.14. 14:29
Nem tudott nyerni otthon a Napoli (Fotó: Getty Images)
A Napoli hazai pályán 2–2-t játszott a tabellán 18. Frosinonéval az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 32. fordulójának vasárnapi első találkozóján.

A nápolyiak az első perctől kezdve nagy nyomást helyeztek a vendégekre és több komoly helyzetet is kialakította, mígnem a 16. percben meg is szerezték a vezetést. Matteo Politano néhány szép mozdulat után a tizenhatosról gondolt egyet és lőtte a labdát valami fantasztikus módon a kapu hosszú oldalába. 1–0

A folytatásban ugyan továbbra is a Napoli volt a dominánsabb, a 29. percben mégis a Frosinone előtt nyílt nagy lehetőség, amikor egy szabálytalanságot követően tizenegyest ítélt a játékvezető. Egyenlítenie azonban ekkor sem sikerült, hisz Soulé vérszegény lövését Meret könnyedén hárította.

A fordulás után ismét hamar támadni kezdtek a hazaiak, Osimhen két percen belül két nagy lehetőséghez is jutott, ám egyiket sem tudta pontosan befejezni. Nem sokra rá megbosszulták magukat a Napoli kihagyott helyzetei, és Meret hatalmas hibája után Valid Seddira góljával egyenlített a Frosione. 1–1

A 63. percben ugyan Victor Osimhennek immár sikerült bevennie a kiesés elől menekülő csapat kapuját, de sokáig nem ünnepelhetett, hiszen tíz percre rá egy gyönyörű fejes góllal ismét szépítette a Frosinone. 2–2

A záró sípszóig sem unatkozhattunk, mindkét gárdának akadtak még nagyobb helyzetei, de ezeket már nem sikerült gólra váltaniuk.

OLASZ SERIE A
32. FORDULÓ
Napoli–Frosinone 2–2 (Politano 16., Osimhen 63., ill. Seddira 50., 73.)

KÉSŐBB
15.00: Sassuolo–Milan (Tv: Sport2)
18.00: Udinese–Roma (Tv: Sport2)
20.45: Internazionale–Cagliari (Tv: Sport2)
HÉTFŐN JÁTSSZÁK
18.30: Fiorentina–Genoa (Tv: Sport1)
20.45: Atalanta–Hellas Verona (Tv: Sport1)
PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Lazio–Salernitana 4–1 (Felipe Anderson 7., 35., Vecino 14., Isaksen 87., ill. Tchaouna 16.)