Serie A: nyeretlen maradt az Udinese; a Bologna legyőzte az Empolit

B. D. K.B. D. K.
2023.10.01. 17:07
Orsolini (balra) nagy napja (Fotó: Getty Images)
A Bologna hazai pályán 3–0-ra legyőzte az Empolit az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén. Az Udinese a 91. percben, egy öngóllal egyenlített a Genoa ellen.

A Bologna az elmúlt három mérkőzésén egyaránt gól nélküli döntetlent játszott, míg az Empoli idegenben még nem talált be a bajnokságban. Ennek ellenére mindkét csapat aktív volt a kapu előtt, jó kis első félidőt láthattunk.

Az első nagyobb helyzetet a 20. percből jegyezhettük fel, Dan Ndoye kísérletét védte Etrit Berisha. Egy perccel később azonban már nem tudott segíteni a kapus, Riccardo Orsolini három remek érintés után lőtt a kapuba (1–0).

Az Empoli nyomban egyenlíthetett volna, de a kapufa megmentette a hazaiakat. A 37. percben már a hálóban kötött ki a labda, de ekkor a partjelző intette be a lest. Nem volt tehát szerencséjük a vendégeknek.

Az első játékrész ráadásában Joshua Zirkzee könnyen megduplázhatta volna az előnyt, de Berisha érezte az irányt, és leért a sarokba a csatár ziccerénél.

A második félidő közepén Orsolini ismét betalált, ezzel pedig lényegében el is dőlt a mérkőzés (2–0). (VIDEÓ ITT!)

A ráadásra is maradt egy Orsolini-gól (haza is vitte a meccslabdát), ráadásul ez is szépre sikeredett. 3–0 a vége. Az Empoli harmadik idegenbeli bajnokiján sem tudta bevenni az ellenfél kapuját.

A második vasárnapi találkozón a Genoa már a 14. percben, egy 17 méteres lövésből megszerezte a vezetést a bajnokságban ebben az idényben eddig egy gólt jegyző izlandi Albert Gudmundsson révén, aki az első félidőben további kettőt szerzett, de az egyiket les miatt érvénytelenítették. Az első félidőben az Udinese is betalált Lorenzo Lucca révén, a meccs hajrájában pedig egy szögletet követő Alan Matturro öngóljával egy pontot megmentettek a házigazda udineiek, még úgy is, hogy közülük a hajrában Sandi Lovric egy brutális becsúszásért piros lapot kapott. 2–2

A Genoa ebben az idényben idegenben két vereség és egy győzelem után másodszor tudott pontot szerezni, az Udinese viszont hét mérkőzés után továbbra is nyeretlen a Serie A-ban, ez volt a negyedik döntetlenje három vereség mellett. Ezek után könnyen előfordulhat, hogy a tavaly érkezett vezetőedzőtől, Andrea Sottiltól hamarosan elköszön a klub...

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ

Bologna–Empoli 3–0 (Orsolini 21., 66., 90+2.)
Udinese–Genoa 2–2 (Lucca 23., Matturro 90+1. – öngól, ill. A. Gudmundsson 14., 41.)
KÉSŐBB
18.00:Atalanta–Juventus (Tv:Sport2)
20.45:Roma–Frosinone (Tv:Sport2)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Internazionale 0–4 (Lautaro Martínez 62., 77., 85., 89. – a harmadikat 11-esből)
KORÁBBAN
Lecce–Napoli 0–4 (Östigard 16., Osimhen 51., Gaetano 88., Politano 90+5. – 11-esből)
Milan–Lazio 2–0 (Pulisic 60., Okafor 88.)